Pohjois-Karjalan piirinmestaruusmaastot 2016

Pohjois-Karjalan piirinmestaruusmaastot 2016

Kilpailut järjestetään sunnuntaina 22.5.2016 klo 11 alkaen. Kilpailukeskuksena toimii Lieksan Keskuskenttä, jonka ympäristöön on tehty 1 ja 2 km radat. Pukuhuoneet sijaitsevat kentän vieressä rantakopeilla.

Vihreällä 1km Punaisella 2km
Vihreällä 1km
Punaisella 2km

Pohjois-Karjalan piirinmestaruusmaastot 2016

T09 (1 km)

36 11.00 Jasmin Huuho Pyhäselän Urheilijat
37 11.00 Ida-Liina Hyvönen Pyhäselän Urheilijat
38 11.00 Siiri Kontkanen Pyhäselän Urheilijat
39 11.00 Nea Nousiainen Pyhäselän Urheilijat
40 11.00 Inca Räty Pyhäselän Urheilijat
49 11.00 Siiri Kontkanen Juuan Urheilijat
52 11.00 Iina Kukkonen Juuan Urheilijat
53 11.00 Aino Kiiskinen Pyhäselän Urheilijat
54 11.00 Jenny Miettinen Pyhäselän Urheilijat

P09 (1 km)

35 11.00 Luca Räty Pyhäselän Urheilijat
41 11.00 Miko Sivonen Pyhäselän Urheilijat
45 11.00 Ahti Boren Nurmeksen Sepot
48 11.00 Urho Huttunen Joensuun Kataja
50 11.00 Juho Hyttinen Juuan Urheilijat
55 11.00 Leevi Lauronen Polvijärven Urheilijat

T10 (1 km)

34 11.00 Sara Martikainen Pyhäselän Urheilijat
56 11.00 Aada Rautiainen Kiihtelysvaaran Urheilijat

P10 (1 km)

30 11.00 Santeri Kekarainen Joensuun Kataja
31 11.00 Milo Kuivalainen Pyhäselän Urheilijat
32 11.00 Niklas Nykyri Joensuun Kataja
33 11.00 Anton Tallus Pyhäselän Urheilijat
44 11.00 Kalle Boren Nurmeksen Sepot

T11 (2 km)

29 11.10 Sara-Sofia Hyvönen Pyhäselän Urheilijat
46 11.10 Alina Tikka Joensuun Kataja
57 11.10 Sesilia Jolkkonen Polvijärven Urheilijat
58 11.10 Krista Karttunen Polvijärven Urheilijat
59 11.10 Moona Kukkonen Juuan Urheilijat
60 11.10 Säde Turunen Tuupovaaran Urheilijat
74 11.00 Eevi Kettunen Polvijärven Urheilijat

P11 (2 km)

25 11.10 Väinö Kontkanen Pyhäselän Urheilijat
26 11.10 Roope Maaninka Pyhäselän Urheilijat
27 11.10 Lauri Räsänen Pyhäselän Urheilijat
28 11.10 Mico Räty Pyhäselän Urheilijat
61 11.10 Eero Mauro Lieksan Urheilijat

T12 (2 km)

4 11.10 Maija Boren Lieksan Urheilijat
21 11.10 Janna Huuho Pyhäselän Urheilijat
22 11.10 Siiri Luostarinen Joensuun Kataja
23 11.10 Reetta Ryynänen Pyhäselän Urheilijat
24 11.10 Iida Sallinen Pyhäselän Urheilijat
47 11.10 Nette Filander Joensuun Kataja
62 11.10 Ida-Josefina Ilvonen Juuan Urheilijat
63 11.10 Siiri Luostarinen Joensuun Kataja
64 11.10 Sofia Raatikainen Pyhäselän Urheilijat
65 11.10 Sanni Toivanen Juuan Urheilijat

P12 (2 km)

19 11.15 Lassi Valta Pyhäselän Urheilijat
20 11.15 Pauli Vuorma Pyhäselän Urheilijat
66 11.15 Jimi Alastalo Pyhäselän Urheilijat
67 11.15 Juuso Miettinen Pyhäselän Urheilijat

T13 (2 km)

18 11.15 Karla Könönen Pyhäselän Urheilijat
42 11.15 Peppi Soininen Pyhäselän Urheilijat
68 11.15 Emilia Jolkkonen Polvijärven Urheilijat
69 11.15 Pilvi Turunen Tuupovaaran Urheilijat
70 11.15 Jasmina Venäläinen Pyhäselän Urheilijat

P13 (2 km)

16 11.15 Niklas Hyvönen Pyhäselän Urheilijat
17 11.15 Juha Karjunen Pyhäselän Urheilijat

T14 (4 km)

2 11.30 Satu Liimatta Lieksan Urheilijat
13 11.30 Tuuli Kinnunen Joensuun Kataja
14 11.30 Veera Kontkanen Pyhäselän Urheilijat
15 11.30 Iitu Vuorma Pyhäselän Urheilijat

P14 (4 km)

12 11.30 Veeti Pyykkö Pyhäselän Urheilijat
43 11.30 Eemeli Boren Nurmeksen Sepot
71 11.30 Kalle Ruokolainen Tuupovaaran Urheilijat

T15 (4 km)

11 11.30 Lotta Kurttila Pyhäselän Urheilijat
72 11.30 Noora Juutinen Tuupovaaran Urheilijat
73 11.30 Tuuli Turunen Tuupovaaran Urheilijat

P15 (4 km)

10 11.30 Jimi Huuho Pyhäselän Urheilijat
75 11.30 Samuel Auvinen Joensuun Kataja

N17 (4 km)

3 11.30 Hilja-Miina Kakkonen
9 11.30 Siiri Silvennoinen Joensuun Kataja

M17 (4 km)

1 11.30 Eppu Honkanen Lieksan Urheilijat
5 11.30 Eelis Hakala Pyhäselän Urheilijat
6 11.30 Markus Kasanen Joensuun Kataja
7 11.30 Elias Kortelainen Joensuun Kataja
8 11.30 Oskari Silvennoinen Joensuun Kataja

MIEHET (6 km)

51 11.30 Janne Vatanen Liperin Taimi