Pm-viestit

Pm-viestit,

Lieksa 12.6.

Tulokset

P9 4x50m sukkulaviesti
Erä 1
1) Pyhäselän Urheilijat 2 (Miika Sivonen, Aamos Pikkarainen, Paavo Maaninka, Lauri Laamanen) 37,33
2) Polvijärven Urheilijat 2 (Joona Mustonen, Vili Hyvärinen, Miika Hirvonen, Sisu Rieppo) 39,82

Erä 2
1) Polvijärven Urheilijat 1 (Aleksis Kivelä, Veeti Hirvonen, Simo Härkönen, Arttu Kettunen) 38,04
2) Liperin Taimi 1 (Matias Pietarinen, Antto Pietarinen, Lauri Pietarinen, Eetu Tolvanen) 39,18

Erä 3
1) Pyhäselän Urheilijat 1 (Niro Immonen, Arttu Kylmänen, Peetu Alastalo, Miikka Piipponen) 36,02
2) Joensuun Kataja (Voitto Voutilainen, Vilho Pellikka, Leevi Partanen, Toivo Takanen) 36,86
3) Lieksan Urheilijat (Jimi Ahvenainen, Olli-Pekka Kaasila, Juho Klinberg, Eppu Ahvenainen) 38,05

P9 4x400m
1) Pyhäselän Urheilijat 1 (Lauri Laamanen, Miikka Piipponen, Arttu Kylmänen, Miika Sivonen) 5.48,18
2) Joensuun Kataja (Voitto Voutilainen, Vilho Pellikka, Veikka Viinisalo, Toivo Takanen) 5.58,47
3) Polvijärven Urheilijat 1 (Joona Mustonen, Aleksi Kivelä, Vili Hyvärinen, Arttu Kettunen) 6.08,00
4) Pyhäselän Urheilijat 2 (Niro Immonen, Pietu Stenberg, Aamos Pikkarainen, Peetu Alastalo) 6.19,41
5) Liperin Taimi 1 (Matias Pietarinen, Ate Jokinen, Lauri Pietarinen, Eetu Tolvanen) 6.21,26
6) Polvijärven Urheilijat 2 (Severi Inkinen, Simo Härkönen, Sisu Rieppo, Veeti Hirvonen) 6.47,21

P11 4x50m
1) Pyhäselän Urheilijat (Luca Räty, Miko Sivonen, Topias Juntunen, Oskari Pakarinen) 32,12
2) Joensuun Kataja (Urho Huttunen, Topias Mustonen, Samuel Sallinen, Henri Kaari) 33,81
3) Liperin Taimi (Aleksanteri Sippola, Riko Pippuri, Oliver Eronen, Aapo Heikkinen) 34,80
4) Outokummun Partio (Ville Keronen, Tomi Koponen, Topias Poutiainen, Eemeli Huttunen) 35,58

P11 4x600m
1) Pyhäselän Urheilijat (Luca Räty, Janne Piipponen, Oskari Pakarinen, Topias Juntunen) 9.03,48
2) Joensuun Kataja (Henri Kaari, Urho Huttunen, Topias Mustonen, Samuel Sallinen) 9.08,69
3) Liperin Taimi (Aleksanteri Sippola, Riko Pippuri, Eeli Häikiö, Aapo Heikkinen) 9.23,81

P13 4x100m
1) Pyhäselän Urheilijat (Jesse Puhakka, Toni Juntunen, Aku Alastalo, Roope Maaninka) 57,26
2) Joensuun Kataja (Santeri Kekarainen, Anton Kettunen, Eeli Mustonen, Roope Silvonen) 58,19
3) Polvijärven Urheilijat (Niklas Hyvärinen, Oskari Halonen, Tatu Rantala, Petja Tanskanen) 61,35
4) Liperin Taimi (Atte Ikonen, Mika Rokkonen, Eetu Impivaara, Ville Mäkinen) 64,82

P13 4x600m
1) Pyhäselän Urheilijat (Milo Kuivalainen, Jesse Puhakka, Toni Juntunen, Roope Maaninka) 7.54,83
2) Joensuun Kataja (Tuukka Viinisalo, Anton Kettunen, Santeri Kekarainen, Eeli Mustonen) 8.01,23
3) Polvijärven Urheilijat (Miro Mutanen, Oskari Halonen, Petja Tanskanen, Tatu Rantala) 8.55,91

P13 4x60m aidat
1) Joensuun Kataja (Santeri Kekarainen, Eeli Mustonen, Anton Kettunen, Roope Silvonen) 46,24
2) Pyhäselän Urheilijat (Milo Kuivalainen, Toni Juntunen, Aku Alastalo, Roope Maaninka) 53,40
3) Liperin Taimi (Atte Ikonen, Mika Rokkonen, Eetu Impivaara, Ville Mäkinen) 57,90

P15 4x100m
1) Joensuun Kataja (Sakari Vallius, Matias Ahtinen, Miro Tanninen, Rasmus Lehikoinen) 48,37
2) Pyhäselän Urheilijat (Eero Ahvanainen, Juha Karjunen, Juuso Miettinen, Niklas Hyvönen) 51,92

P15 4x800m
1) Joensuun Kataja (Niko Hukka, Rasmus Lehikoinen, Miro Tanninen, Matias Ahtinen) 10.45,23
2) Pyhäselän Urheilijat (Juuso Miettinen, Juha Karjunen, Eero Ahvanainen, Niklas Hyvönen) 10.50,51

P15 4x80m aidat
1) Joensuun Kataja (Sakari Vallius, Miro Tanninen, Rasmus Lehikoinen, Matias Ahtinen) 49,67

M 4x800m
1) Joensuun Kataja 1 (Arttu Simanainen, Oskari Silvennoinen, Elias Kortelainen, Roope Reponen) 8.49,82
2) Joensuun Kataja 2 (Jukka Keskisalo, Sakari Hukka, Tomi Pyylampi, Teemu Ruippo) 8.57,95

T9 4x50m sukkulaviesti
Erä 1
1) Joensuun Kataja 2 (Josefina Kauhanen, Vinka Pyylampi, Peppilotta Eronen, Anni Utriainen) 43,67
2) Liperin Taimi 2 (Aada Holopainen, Minna Voutilainen, Hertta Vatanen, Kerttu Vatanen) 45,04

Erä 2
1) Pyhäselän Urheilijat 2 (Jade Nousiainen, Ronja Eronen, Heini Kuronen, Inca Räty) 37,66
2) Polvijärven Urheilijat (Iida Saari, Senni Kettunen, Ida Pelli, Iina Määttänen) 38,26

Erä 3
1) Pyhäselän Urheilijat 1 (Pinja Stenberg, Siiri Kontkanen, Krista Martikainen, Ida-Liina Hyvönen) 35,58
2) Joensuun Kataja 1 (Emma Räsänen, Linda Mononen, Mette Oinonen, Noora Hukka) 38,32
3) Liperin Taimi 1 (Venla Pyykkö, Sara Noponen, Nella Mononen, Aada Ikonen) 41,36

T9 4x400m
1) Pyhäselän Urheilijat 1 (Pinja Stenberg, Siiri Kontkanen, Krista Martikainen, Heini Kuronen) 5.58,75
2) Joensuun Kataja 1 (Emma Räsänen, Mette Oinonen, Saana Martiskainen, Noora Hukka) 6.04,00
3) Pyhäselän Urheilijat 2 (Ronja Eronen, Inca Räty, Ida-Liina Hyvönen, Jade Nousiainen) 6.30,14
4) Polvijärven Urheilijat (Ida Pelli, Iina Määttänen, Senni Kettunen, Iida Saari) 6.54,41
5) Liperin Taimi 1 (Venla Pyykkö, Sara Noponen, Nella Mononen, Aada Ikonen) 7.05,48
6) Joensuun Kataja 2 (Anni Utriainen, Peppilotta Eronen, Vinka Pyylampi, Linda Mononen) 7.23,31
7) Liperin Taimi 2 (Aada Holopainen, Minna Voutilainen, Hertta Vatanen, Kerttu Vatanen) 8.19,99

T11v 4x50m
1) Pyhäselän Urheilijat (Marianne Puustinen, Heli Puustinen, Nea Nousiainen, Aino Kiiskinen) 32,58
2) Liperin Taimi (Elina Ruusuvuori, Martta Muuttoranta, Sonja Purmonen, Elina Likhanova) 33,13
3) Joensuun Kataja (Siiri Martiskainen, Iiris Voutilainen, Mandi Mäkinen, Nella Voutilainen) 34,24
4) Yhdistelmäjoukkue (Sofia Keronen, Noora Kakkonen, Annika Ristola, Netta Oinonen) 34,78

T11 4x600m
2) Joensuun Kataja (Siiri Martiskainen, Iiris Voutilainen, Mandi Mäkinen, Nella Voutilainen) 9.36,70
1) Pyhäselän Urheilijat (Nea Nousiainen, Jenny Miettinen, Marianne Puustinen, Aino Kiiskinen) 9.14,23
3) Liperin Taimi (Elina Ruusuvuori, Martta Muuttoranta, Sonja Purmonen, Elina Likhanova) 10.05,79
4) Yhdistelmäjoukkue (, Annika Ristola, Noora Kakkonen, Krista Ohtonen) 10.53,88

T13 4x100m
1) Pyhäselän Urheilijat 1 (Vilma Issakainen, Riikka Jokinen, Sara Martikainen, Sara-Sofia Hyvönen) 57,41
2) Polvijärven Urheilijat (Eevi Kettunen, Sesilia Jolkkonen, Krista Karttunen, Viivi Pajarinen) 58,29
3) Joensuun Kataja (Venla Simonen, Kiira Kiiskinen, Oona Kärkkäinen, Olivia Panhelainen) 59,68
4) Pyhäselän Urheilijat 2 (Erika Hassinen, Anni Vänskä, Maria Karppanen, Venla Härmä) 63,98
5) Liperin Taimi (Eena Pesonen, Enni Heikkinen, Salla-Mari Leskinen, Jenna Lavikainen) 65,80

T13 4x600m
1) Pyhäselän Urheilijat 1 (Noora Tiilikainen, Riikka Jokinen, Sara Martikainen, Sara-Sofia Hyvönen) 8.22,51
2) Polvijärven Urheilijat (Krista Karttunen, Sesilia Jolkkonen, Viivi Pajarinen, Eevi Kettunen) 8.23,61
3) Joensuun Kataja (Pihla Mattila, Venla Simonen, Bertta Silvennoinen, Alina Tikka) 9.01,48
4) Pyhäselän Urheilijat 2 (Anni Vänskä, Maria Karppanen, Erika Hassinen, Venla Härmä) 9.31,30

T13 4x60m aidat
1) Pyhäselän Urheilijat (Riikka Jokinen, Sara Martikainen, Noora Tiilikainen, Sara-Sofia Hyvönen) 47,28
2) Joensuun Kataja (Olivia Panhelainen, Venla Simonen, Oona Kärkkäinen, Kiira Kiiskinen) 52,16

T15 4x100m
1) Joensuun Kataja (Aada Kokko, Elina Nivajärvi, Peppi-Rosa Penttinen, Nea Immonen) 53,46
2) Pyhäselän Urheilijat (Nelli Ruottinen, Reetta Ryynänen, Jaana Raassina, Linnea Pikkarainen) 56,76

T15 4x800m
1) Joensuun Kataja (Peppi-Rosa Penttinen, Aada Kokko, Nea Immonen, Siiri Luostarinen) 11.35,30

T15 4x80m aidat
1) Joensuun Kataja (Aada Kokko, Elina Nivajärvi, Peppi-Rosa Penttinen, Nea Immonen) 53,72

N 4x100m
1) Joensuun Kataja (Nina Mutanen, Jenna Riikonen, Hanna Siiskonen, Lumi Kärkkäinen) 56,34
2) Pyhäselän Urheilijat (Janita Tukiainen, Jasmin Tukiainen, Vienna Kettunen, Bettiina Kiiskinen) 58,09

N 4x800m
1) Joensuun Kataja (Siiri Silvennoinen, Veera Kontkanen, Hilja-Miina Kakkonen, Ilona Saastamoinen) 10.37,62
2) Pyhäselän Urheilijat (Janita Tukiainen, Anna Nousiainen, Vienna Kettunen, Jasmin Tukiainen) 11.20,54