Pohjois-Karjalan Vattenfall-seuracup 2. osakilpailu

25.7.2016
Lieksa

Pisteet: Pyhäselän Urheilijat 13552, Joensuun Kataja 9132, Lieksan Urheilijat 2440, Kiihtelysvaaran Urheilijat 133

P11 150m
Loppukilpailu erä 1
1)   Mico Räty                 PyhäsU                    23,59             
2)   Milo Kuivalainen          PyhäsU                    25,60             
3)   Niilo Käyhkö              JoensKa                   25,62             
     Aarni Nyblom              LieksU                    24,28             
     Eeli Kinnunen             JoensKa                   26,21             

Loppukilpailu erä 2
1)   Eero Mauro                LieksU                    23,51             
2)   Lauri Räsänen             PyhäsU                    24,21             
     Niklas Nykyri             JoensKa                   DNS               
     Santeri Kekarainen        JoensKa                   22,88             

T11 150m
Loppukilpailu erä 1
     Noora Tiilikainen         PyhäsU                    27,68             
     Sara Martikainen          PyhäsU                    25,16             
     Vilma Vatanen             JoensKa                   27,57             

Loppukilpailu erä 2
1)   Alisa Oinonen             PyhäsU                    23,42             
2)   Riikka Jokinen            PyhäsU                    24,47             
3)   Aada Rautiainen           KiihtU                    26,71             
4)   Oona Kärkkäinen           JoensKa                   27,64             

P11 60m aidat
Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +0,2
1)   Aarni Nyblom              LieksU                    11,08             
     Niklas Nykyri             JoensKa                   11,88             
     Roope Maaninka            PyhäsU                    DNS               

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -0,2
1)   Väinö Kontkanen           PyhäsU                    10,84             
     Niilo Käyhkö              JoensKa                   11,81             

Loppukilpailu erä 3, Tuuli: -0,7
1)   Santeri Kekarainen        JoensKa                   10,81             
     Eero Mauro                LieksU                    11,85             
     Lauri Räsänen             PyhäsU                    DNS               

T11 60m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: -0,3
1)   Riikka Jokinen            PyhäsU                    11,18             
2)   Iiris Voutilainen         JoensKa                   13,13             
     Kiira Kiiskinen           JoensKa                   DNS               

P11 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Roope Maaninka            PyhäsU                    132               
     110    115    120    123    126    129    132    134    
     o      o      o      o      xxo    o      xo     xxx    
2)   Niklas Nykyri             JoensKa                   123               
     100    105    110    115    120    123    126    
     o      o      o      o      o      xo     xxx    
3)   Eeli Mustonen             JoensKa                   115               
     105    110    115    120    
     o      o      o      xxx    
     Aarni Nyblom              LieksU                    136               
     105    110    115    120    123    126    129    132    134    136    138    
     o      o      o      o      xo     o      xxo    xxo    o      xxo    xxx    
     Eero Mauro                LieksU                    115               
     95     100    105    110    115    120    
     o      o      o      xo     xo     xxx    
     Lauri Räsänen             PyhäsU                                      

T11 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Sara Martikainen          PyhäsU                    120               
     105    110    115    120    123    
     o      xo     xo     o      xxx    
2)   Nea Rova                  JoensKa                   120               
     100    105    110    115    120    123    
     o      o      o      o      xo     xxx    
     Aada Rautiainen           KiihtU                    105               
     80     85     90     95     100    105    110    
     o      o      o      xo     xo     xo     xxx    
     Alisa Oinonen             PyhäsU                                      
     Vilma Vatanen             JoensKa                                     

P11 Kuula
Loppukilpailu
1)   Eeli Kinnunen             JoensKa                   8,21              
     8,19   8,06   8,21   7,91   
2)   Niklas Nykyri             JoensKa                   7,20              
     x      7,20   6,98   6,99   
3)   Aku Alastalo              PyhäsU                    6,53              
     5,76   6,10   6,53   6,04   
     Aarni Nyblom              LieksU                    7,24              
     7,24   7,13   5,54   6,86   
     Eeli Mustonen             JoensKa                   6,50              
     6,50   6,33   6,12   6,46   
     Eero Mauro                LieksU                    6,51              
     6,51   4,49   5,79   5,81   


T11 Kuula
Loppukilpailu
1)   Elina Valta               PyhäsU                    7,57              
     7,35   7,57   7,05   6,65     
2)   Noora Tiilikainen         PyhäsU                    5,41              
     5,41   4,86   4,71   5,05   
3)   Vilma Vatanen             JoensKa                   4,32              
     4,09   4,32   3,85   4,17 
     Aada Rautiainen           KiihtU                    6,25 
     5,35   5,02   5,81   6,25   

P11 1000m kävely
Loppukilpailu
1)   Väinö Kontkanen           PyhäsU                    6.07,27           

T11 1000m kävely
Loppukilpailu
1)   Iiris Voutilainen         JoensKa                   8.02,59           

P/T11 4x600m viesti
1)   Pyhäselän Urheilijat I                              8.41,26
     Väinö Kontkanen, Alisa Oinonen, Mico Räty, Sara Martikainen
2)   Pyhäselän Urheilijat II                             9.17,54
     Milo Kuivalainen, Riikka Jokinen, Roope Maaninka, Noora Tiilikainen
3)   Joensuun Kataja                                     9.32,13
     Santeri Kekarainen, Oona Kärkkäinen, Niklas Nykyri, Nea Rova

P13 200m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,8
1)   Rasmus Lehikoinen         JoensKa                   28,77             
2)   Eetu Viitaniemi           JoensKa                   30,89             
3)   Pauli Vuorma              PyhäsU                    31,22             
     Lassi Valta               PyhäsU                    30,09             

T13 200m
Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -0,8
1)   Jasmina Venäläinen        PyhäsU                    28,31             
     Elina Nivajärvi           JoensKa                   30,57             
     Aada Kokko                JoensKa                   29,28             
     Jasmin Kettunen           PyhäsU                    32,88             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -0,9
1)   Siiri Luostarinen         JoensKa                   32,53
     Nea Immonen               JoensKa                   29,80             
     Sofia Raatikainen         PyhäsU                    30,53             
     Anni Huovinen             PyhäsU                    31,43                         

P13 60m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: -0,7
1)   Sakari Vallius            JoensKa                   10,13             
2)   Lassi Valta               PyhäsU                    12,00             

T13 60m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: -0,2
1)   Sofia Raatikainen         PyhäsU                    10,02             
2)   Peppi Penttinen           JoensKa                   10,66             
     Aada Kokko                JoensKa                   10,14             
     Jasmina Venäläinen        PyhäsU                    9,88              
     Karla Könönen             PyhäsU                    DNS               

P13 Pituus
Loppukilpailu
1)   Kasper Kamppuri           PyhäsU                    4,39 +1,2          
     x      4,39   4,21   x      
            +1,2   -0,3          
2)   Aatu Holopainen           JoensKa                   3,98 -0,1          
     3,94   x      3,98   3,86   
     -0,4          -0,1          
3)   Niilo Käyhkö              JoensKa                   3,58 -0,4          
     x      3,58   x      3,49   
            -0,4          +0,0   
     Miro Tanninen             JoensKa                   4,52 -0,7          
     4,38   4,37   4,13   4,52   
     +0,2   +0,7   +0,0   -0,7   
     Niklas Hyvönen            PyhäsU                    4,81 +1,1          
     4,48   4,81   4,75   4,52   
     -1,1   +1,1   +0,2   -0,7   


T13 Pituus
Loppukilpailu
1)   Aada Kokko                JoensKa                   4,51 -0,9          
     4,51   x      x      x      
     -0,9                        
2)   Tiia Säde                 JoensKa                   3,89 +0,0          
     3,66   3,89   3,64   3,84   
     -0,7   +0,0   -1,0   -1,0   
3)   Reetta Ryynänen           PyhäsU                    3,88 +0,1          
     3,88   x      x      x      
     +0,1                        
4)   Anni Huovinen             PyhäsU                    3,79 -0,4          
     3,73   3,75   3,78   3,79   
     +0,0   +0,8   -1,7   -0,4   
5)   Aava Kipinä               JoensKa                   3,74 +0,5          
     3,53   3,44   3,74   3,44   
     +0,4   -0,1   +0,5   -1,4   
     Elina Nivajärvi           JoensKa                   3,55 +0,9          
     x      3,55   x      x      
            +0,9                 
     Jasmin Kettunen           PyhäsU                    DNS               
     Jasmina Venäläinen        PyhäsU                    DNS               
     Sini Lehikoinen           PyhäsU                    4,28 +0,0          
     4,28   4,05   3,82   4,25   
     +0,0   +0,1   +1,6   +0,9   
     Sofia Raatikainen         PyhäsU                    4,43 -1,1          
     2,86   4,24   4,22   4,43   
     -0,9   +0,9   +0,0   -1,1   
     Veera Vastamäki           JoensKa                   DNS               

P13 Kuula
Loppukilpailu
1)   Niklas Hyvönen            PyhäsU                    13,49             
     13,13  12,48  12,90  13,49  
2)   Miro Tanninen             JoensKa                   8,90              
     8,86   8,90   x      8,84   

T13 Kuula
Loppukilpailu
1)   Netta-Noora Lappalainen   PyhäsU                    10,20             
     10,20  10,20  x      9,30   
2)   Riina Palviainen          LieksU                    10,15             
     9,94   x      10,15  9,30   
3)   Nea Immonen               JoensKa                   8,62              
     8,42   8,58   8,00   8,62   
4)   Jasmin Kettunen           PyhäsU                    8,54              
     8,54   7,94   8,26   8,19   
5)   Janna Huuho               PyhäsU                    8,53              
     8,53   8,39   8,45   8,25   
6)   Reetta Ryynänen           PyhäsU                    7,17              
     7,08   x      7,17   x      
     Anni Huovinen             PyhäsU                    8,14              
     8,02   8,14   7,87   7,94   
     Sini Lehikoinen           PyhäsU                    9,91              
     9,08   9,91   8,93   x      

T13 1000m kävely
Loppukilpailu
1)   Karla Könönen             PyhäsU                    5.30,29           
2)   Sofia Raatikainen         PyhäsU                    6.00,22           
3)   Janna Huuho               PyhäsU                    6.03,38           
     Cindy Ahponen             PyhäsU                    DNS               
     Iida Sallinen             PyhäsU                    6.02,36           

P/T13 4x600m viesti
1)   Pyhäselän Urheilijat                                7.42,36
     Niklas Hyvönen, Sofia Raatikainen, Lassi Valta, Jasmina Venäläinen
2)   Joensuun Kataja                                     7.57,14
     Eetu Viitaniemi, Peppi Penttinen, Rasmus Lehikoinen, Siiri Luostarinen

P15 300m
Loppukilpailu
1)   Samuel Auvinen            JoensKa                   42,49             
2)   Vilko Ahlholm             PyhäsU                    44,12             
3)   Teemu Malinen             PyhäsU                    44,21             

T15 300m
Loppukilpailu
1)   Jenna Riikonen            JoensKa                   46,25             
2)   Lotta Kurttila            PyhäsU                    47,53             
     Amanda Oittinen           PyhäsU                    DNS               
     Riikka Lonkainen          JoensKa                   DNS               

T15 80m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +0,3
1)   Riikka Lonkainen          JoensKa                   14,51             
2)   Veera Kontkanen           PyhäsU                    15,06             

P15 100m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: -0,4
1)   Jesse Piiroinen           PyhäsU                    16,39             

P15 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Jimi Huuho                PyhäsU                    11,96 -1,0          
     x      11,96  x      11,45  
            -1,0          -2,4   
     Benjamin Oittinen         PyhäsU                    DNS               

T15 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Satu Liimatta             LieksU                    9,91 +1,3          
     9,29   9,63   9,91   9,79   
     -1,1   -1,5   +1,3   -1,1   
2)   Riina Kettunen            LieksU                    9,90 -1,3          
     9,90   -      9,79   -      
     -1,3          -0,9          
3)   Sini Lehikoinen           PyhäsU                    9,33 -1,0          
     x      9,33   9,31   9,06   
            -1,0   -1,6   -2,4   
     Veera Kontkanen           PyhäsU                    9,31 -1,2          
     8,59   8,94   9,31   9,08   
     -1,1   -1,0   -1,2   -2,1   

P15 Moukari
Loppukilpailu
1)   Otto Pekkanen             PyhäsU                    24,15             
     22,74  23,09  23,19  24,15  

T15 Moukari
Loppukilpailu
1)   Johanna Varis             PyhäsU                    27,25             
     25,38  27,25  27,13  x      
     Veera Vastamäki           JoensKa                   DNS               
     Venla Kettunen            LieksU                    50,61             
     50,61  50,05  x      x      

P15 1000m kävely
Loppukilpailu
1)   Jimi Huuho                PyhäsU                    4.56,53           
2)   Miro Tanninen             JoensKa                   6.04,38           

T15 1000m kävely
Loppukilpailu
1)   Enni Koljonen             PyhäsU                    5.38,38           

P/T15 4x800m viesti
1)   Pyhäselän Urheilijat                                10.08,99
     Vilko Ahlholm, Veera Kontkanen, Jesse Piiroinen, Lotta Kurttila
     Joensuun Kataja                                     10.53,49
     Samuel Auvinen, Elina Nivajärvi, Miro Tanninen, Riikka Lonkainen

N17 200m
Loppukilpailu
     Aava Kipinä               JoensKa                   DNS               
     Hanna Siiskonen           JoensKa                   DNS               
     Silja Kempas              LieksU                    DNS               

M17 800m
Loppukilpailu
1)   Arttu Simanainen          JoensKa                   2.03,44           
2)   Elias Kortelainen         JoensKa                   2.06,28           
3)   Eelis Hakala              PyhäsU                    2.21,16           

N17 800m
Loppukilpailu
1)   Iida Sallinen             PyhäsU                    3.17,46           

M17 Seiväs
Loppukilpailu
1)   Eeki Kokkonen             LieksU                    360               
     340    360    375    
     o      o      xxx    
2)   Santtu Räsänen            JoensKa                   300               
     190    200    210    260    270    280    290    300    310    
     o      xo     o      o      xxo    o      xxo    xxo    xxx    
3)   Benjamin Oittinen         PyhäsU                    190               
     140    150    160    170    180    190    200    
     o      o      o      xo     o      o      xxx    
     Aarni Nyblom              LieksU                    220               
     220    230    
     xo     xxx    
     Eero Mauro                LieksU                    220               
     190    200    210    220    230    
     o      o      o      xo     xxx    
     Miro Tanninen             JoensKa                   NH                
     200    
     xxx    


N17 Seiväs
Loppukilpailu
1)   Aino Pyykkö               LieksU                    190               
     170    180    190    200    
     o      o      o      xxx    
2)   Amanda Oittinen           PyhäsU                    180               
     140    150    160    170    180    190    
     o      o      o      o      o      xxx    
     Hanna Siiskonen           JoensKa                   NH                
     140    
     xxx    
     Heta Kettunen             LieksU                    NH                
     230    
     xxx    



M17 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Tino Mäkelä               PyhäsU                    58,95             
     x      48,28  58,95  53,40  
     Eeki Kokkonen             LieksU                    NM                
     x      x      x      x      



N17 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Lumi Kärkkäinen           JoensKa                   35,16             
     35,16  -      31,63  -      
2)   Pinja Pennanen            PyhäsU                    15,25             
     10,60  15,25  -      -      
     Nina Mutanen              JoensKa                   DNS               
     Peppi Ahponen             PyhäsU                    DNS