Pohjois-Karjalan Vattenfall-seuracup, II piirifinaali

Vattenfall-seuracup II piirifinaali Lieksa 20.7.2015

M17 800m
1. Oskari Silvennoinen Joensuun Kataja 2.19,16
2. Olli Sorsa Pyhäselän Urheilijat 2.25,48

M17 seiväs
1. Saku Alastalo Pyhäselän Urheilijat 190

M17 keihäs
1. Tino Mäkelä Pyhäselän Urheilijat 51,29
2. Eino Pirhonen Pyhäselän Urheilijat 41,58
UP Saku Alastalo Pyhäselän Urheilijat 51,28

P15 100m aidat (tuuli: +0,6)
1. Jesse Piiroinen Pyhäselän Urheilijat 16.52

P15 300m
1. Teemu Malinen Pyhäselän Urheilijat 42,99
2. Elias Kortelainen Nurmeksen Sepot 43,21
3. Samuel Auvinen Joensuun Kataja 45,62
UP Eeki Kokkonen Lieksan Urheilijat 40,47
UP Miikkael Ahponen Pyhäselän Urheilijat 43,16

P15 moukari
1. Miikkael Ahponen Pyhäselän Urheilijat 24,81

P15 3-loikka
1. Jimi Huuho Pyhäselän Urheilijat 11,01 (+0,1)
2. Mika Kotiranta Joensuun Kataja 9,31 (+0,2)
UP Jesse Piiroinen Pyhäselän Urheilijat 11,03 (+0,5)
Eeki Kokkonen Lieksan Urheilijat DNS

P13 60m aidat (tuuli: +1,0)
1. Sakari Vallius Joensuun Kataja 10.57
2. Juha Karjunen Pyhäselän Urheilijat 13.98

P15 1000m kävely
1. Jimi Huuho Pyhäselän Urheilijat 4.58,67

P13 pituus
1. Lauri Piironen Pyhäselän Urheilijat 489 (+2,0)
2. Paavo Pakarinen Joensuun Kataja 452 (+0,7)
UP Juha Karjunen Pyhäselän Urheilijat 427 (+0,5)
UP Samu Käyhkö Pyhäselän Urheilijat 417 (+1,1)

P13 kuula
1. Niklas Hyvönen Pyhäselän Urheilijat 10,69

P13 200m (tuuli: -0,1)
1. Samu Käyhkö Pyhäselän Urheilijat 28,38
2. Rasmus Lehikoinen Joensuun Kataja 29,30
UP Sakari Vallius Joensuun Kataja 30,02

P11 150m
1. Jarno Keronen Pyhäselän Urheilijat 22,14 (-0,2)
2. Santeri Kekarainen Joensuun Kataja 23,12 (-0,2)
3. Pauli Vuorma Pyhäselän Urheilijat 23,27 (-0,2)
4. Luukas Mäkelä Pyhäselän Urheilijat 24,40 (-0,2)
5. Eero Mauro Lieksan Urheilijat 25,38 (-0,2)
6. Atte Kipinä Joensuun Kataja 26,37 (-0,2)
UP Aatu Holopainen Joensuun Kataja 23,11 (-0,2)

P11 korkeus
1. Aaro Nyyssönen Joensuun Kataja 125
2. Roope Maaninka Pyhäselän Urheilijat 115
3. Aarni Nyblom Lieksan Urheilijat 110

P11 60m aidat (tuuli +0,2)
1. Lassi Valta Pyhäselän Urheilijat 11,20 (+0,2)
2. Aatu Holopainen Joensuun Kataja 11,33 (+0,2)
3. Väinö Kontkanen Pyhäselän Urheilijat 11,99 (+0,2)
UP Aarni Nyblom Lieksan Urheilijat 12,41 (+0,2)
UP Eero Mauro Lieksan Urheilijat 12,66 (+0,2)

P11 kuula
1. Roni Lehikoinen Pyhäselän Urheilijat 7,48
2. Eeli Kinnunen Joensuun Kataja 7,24

P11 1000m kävely
1. Väinö Kontkanen Pyhäselän Urheilijat 5.48,60

N17 800m
1. Mari Tervala Pyhäselän Urheilijat 2.26,10
2. Annika Piiparinen Lieksan Urheilijat 2.40,17
3. Siiri Silvennoinen Joensuun Kataja 2.41,01
UP Aino Kaltiainen Lieksan Urheilijat 2.34,62
UP Emilia Kilpinen (03) Forssan Salama 2.44,85

N17 seiväs
1. Riina Palviainen Lieksan Urheilijat 240
2. Jenni Nuutinen Pyhäselän Urheilijat 190
3. Hanna Siiskonen Joensuun Kataja 160

N17 keihäs
1. Milla Martikainen Lieksan Urheilijat 37,01
2. Venla Kettunen Lieksan Urheilijat 31,86
3. Laura Karjunen Pyhäselän Urheilijat 31,24
4. Jutta Martikainen Lieksan Urheilijat 28,32
UP Sanni Nokelainen Simpeleen Urheilijat 37,30

T15 80m aidat (tuuli: +0,4)
1. Kati Nuutinen Pyhäselän Urheilijat 13.06
2. Riikka Lonkainen Joensuun Kataja 15.17
UP Pinja Hulkko Pyhäselän Urheilijat 15.87

T15 300m
1. Jutta Nuutinen Pyhäselän Urheilijat 45,08
UP Hanna Siiskonen Joensuun Kataja 43,89
UP Riikka Lonkainen Joensuun Kataja 46,89

T15 moukari
1. Johanna Varis Pyhäselän Urheilijat 26,59
2. Nina Mutanen Joensuun Kataja 23,06
UP Netta-Noora Lappalainen Pyhäselän Urheilijat 32,02

T15 3-loikka
1. Riina Kettunen Lieksan Urheilijat 10,05 (+0,2)
2. Jenna Riikonen Joensuun Kataja 9,89 (+0,2)
3. Micaela Lindsberg Pyhäselän Urheilijat 9,54 (+0,4)
UP Kati Nuutinen Pyhäselän Urheilijat 9,78 (+0,2)

T15 1000m kävely
1. Kati Nuutinen Pyhäselän Urheilijat DNS

T13 kuula
1. Netta-Noora Lappalainen Pyhäselän Urheilijat 8,70
2. Lotta Martikainen Lieksan Urheilijat 8,61
3. Sini Lehikoinen Pyhäselän Urheilijat 8,01
4. Oona Majoinen Joensuun Kataja 7,18
UP Milla Martikainen Lieksan Urheilijat 9,19
UP Tuuli Kinnunen Joensuun Kataja 9,02

T13 200m
1. Jasmina Venäläinen Pyhäselän Urheilijat 29,41 (+0,2)
2. Elina Nivajärvi Joensuun Kataja 31,75 (+0,2)
UP Oona Majoinen Joensuun Kataja 29,56 (+0,2)
UP Satu Liimatta Lieksan Urheilijat 29,61 (+0,2)
UP Aada Kokko Joensuun Kataja 30,54 (+0,2)
UP Nea Immonen Joensuun Kataja 30,56 (+0,2)

T13 60m aidat (tuuli: +0,5)
1. Aada Kokko Joensuun Kataja 10.73
2. Veera Kontkanen Pyhäselän Urheilijat 11,10
3. Heta Siira Nurmeksen Sepot 14,70
UP Jasmina Venäläinen Pyhäselän Urheilijat 10.95

T13 pituus
1. Heta Kettunen Lieksan Urheilijat 413 (+0,3)
2. Maria Sotikov Pyhäselän Urheilijat 391 (+0,5)
3. Enni Koljonen Pyhäselän Urheilijat 381 (+0,4)
4. Karla Könönen Pyhäselän Urheilijat 344 (+1,1)
UP Tuuli Kinnunen Joensuun Kataja 429 (+1,0)
UP Satu Liimatta Lieksan Urheilijat 420 (+0,3)
UP Oona Majoinen Joensuun Kataja 3,95 (+0,2)
UP Jasmina Venäläinen Pyhäselän Urheilijat NM

T13 1000m kävely
1. Veera Kontkanen Pyhäselän Urheilijat 5.38,93
2. Karla Könönen Pyhäselän Urheilijat 5.48,34
3. Heta Siira Nurmeksen Sepot 6.45,29

T11 korkeus
1. Sara-Sofia Hyvönen Pyhäselän Urheilijat 120
2. Tiia Säde Joensuun Kataja 105
UP Sofia Raatikainen Pyhäselän Urheilijat 125
UP Riikka Jokinen Pyhäselän Urheilijat 110

T11 kuula
1. Janna Huuho Pyhäselän Urheilijat 7,00
UP Anni Huovinen Pyhäselän Urheilijat 8,02

T11 60m aidat
1. Sofia Raatikainen Pyhäselän Urheilijat 10,94 (+0,2)
2. Aava Kipinä Joensuun Kataja 12,05 (+0,2)
3. Aino Pyykkö Lieksan Urheilijat 13,41 (+0,6)
4. Mimosa Käyhkö Pyhäselän Urheilijat 13,82 (+0,6)
UP Sara-Sofia Hyvönen Pyhäselän Urheilijat 11,24 (+0,6)

T11 150m
1. Linnea Pikkarainen Pyhäselän Urheilijat 23,53 (+0,2)
2. Anni Huovinen Pyhäselän Urheilijat 23,70 (-0,2)
3. Siiri Luostarinen Joensuun Kataja 24,98 (+0,2)
4. Vienna Kettunen Pyhäselän Urheilijat 25,74 (-0,2)
5. Riikka Jokinen Pyhäselän Urheilijat 26,28 (-0,2)
UP Aava Kipinä Joensuun Kataja 23,86 (-0,2)
UP Sofia Raatikainen Pyhäselän Urheilijat 23,92 (+0,2)
UP Sara-Sofia Hyvönen Pyhäselän Urheilijat 25,12 (-0,2)

T11 1000m kävely
1. Sofia Raatikainen Pyhäselän Urheilijat 5.51,69
2. Janna Huuho Pyhäselän Urheilijat 5.57,50
3. Tiia Säde Joensuun Kataja 6.55,45
Sara-Sofia Hyvönen Pyhäselän Urheilijat DNF

PT11 4x600m
1. Pyhäselän Urheilijat 1 (Väinö Kontkanen, Sofia Raatikainen, Lassi Valta, Sara-Sofia Hyvönen) 8.08,29
2. Pyhäselän Urheilijat 2 (Luukas Mäkelä, Vienna Kettunen, Pauli Vuorma, Anni Huovinen) 8.42,81
3. Joensuun Kataja (Aatu Holopainen, Siiri Luostarinen, Aaro Nyyssönen, Aava Kipinä) 8.54,92

PT13 4x600m
1. Pyhäselän Urheilijat (Samu Käyhkö, Jasmina Venäläinen, Veeti Pyykkö, Veera Kontkanen) 7.36,72
2. Joensuun Kataja (Paavo Pakarinen, Nea Immonen, Rasmus Lehikoinen, Aada Kokko) 8.01,80

PT15 4x800m
1. Lieksan Urheilijat (Eeki Kokkonen, Satu Liimatta, Simo Näykki, Aino Kaltiainen) 10.11,47
2. Joensuun Kataja (Markus Kasanen, Riikka Lonkainen, Mika Kotiranta, Tuuli Kinnunen) 10.30,55
3. Pyhäselän Urheilijat (Miikkael Ahponen, Pinja Hulkko, Jesse Piiroinen Jutta Nuutinen) 10.49,63