Pm-hallit 1. päivä

24.1.2015
Joensuu

P15 60m
1 Eeki Kokkonen Lieksan Urheilijat 8,06
2 Kaapo Kolari Varkauden Kenttä-Veikot 8,35
3 Alan Aniskevich Pyhäselän Urheilijat 8,98

P15 korkeus
1 Alan Aniskevich Pyhäselän Urheilijat 159
2 Eeki Kokkonen Lieksan Urheilijat 159
3 Lauri Hautamaa Varkauden Kenttä-Veikot 153
4 Elias Kortelainen Nurmeksen Sepot 145

P14 60m alkuerät
Erä 2:
1 Eetu Kumpulainen Kuopion Reipas 8,04
2 Albert Vauhkonen Lapinlahden Veto 8,25
3 Simo Näykki Lieksan Urheilijat 8,29
4 Teemu Malinen Pyhäselän Urheilijat 8,40
5 Miikkael Ahponen Pyhäselän Urheilijat 8,75
Paavo Pennanen Mutalan Riento DNS
Eemil Kokkonen Kuopion Reipas DNS
Juho Savolainen Kuopion Reipas DNS

P14 60m loppukilpailu:
1 Eetu Kumpulainen Kuopion Reipas 8,05
2 Albert Vauhkonen Lapinlahden Veto 8,15
3 Simo Näykki Lieksan Urheilijat 8,29
4 Teemu Malinen Pyhäselän Urheilijat 8,41
5 Santtu Räsänen Joensuun Kataja 8,63
6 Miikkael Ahponen Pyhäselän Urheilijat 8,63

P14 korkeus
1 Simo Näykki Lieksan Urheilijat 156
Eemil Kokkonen Kuopion Reipas DNS

P10 1000m
1 Väinö Kontkanen Pyhäselän Urheilijat 3.32,59
2 Tarmo Laitinen Pyhäselän Urheilijat 4.14,41
3 Aarni Nyblom Lieksan Urheilijat 4.14,88

P10 pituus
1 Otso Liimatta Nurmeksen Sepot 399
2 Väinö Kontkanen Pyhäselän Urheilijat 373
3 Aarni Nyblom Lieksan Urheilijat 344
4 Lauri Räsänen Pyhäselän Urheilijat 340
5 Roope Maaninka Pyhäselän Urheilijat 335
6 Eeli Kinnunen Joensuun Kataja 322
7 Tarmo Laitinen Pyhäselän Urheilijat 320
8 Niklas Kuusela Kiihtelysvaaran Urheilijat 312
9 Mauri Karttunen Polvijärven Urheilijat 303
10 Joona Turunen Joensuun Kataja 295

P10 kuula
1 Eeli Kinnunen Joensuun Kataja 6,63
2 Aarni Nyblom Lieksan Urheilijat 6,57
3 Tarmo Laitinen Pyhäselän Urheilijat 5,53
4 Vertti Wetterstrand Pyhäselän Urheilijat 5,32
Otso Liimatta Nurmeksen Sepot DNS

P9 40m alkuerät
Erä 2:
1 Santeri Kekarainen Joensuun Kataja 6,87
2 Akseli Laitila Pyhäselän Urheilijat 7,63
3 Tatu Rantala Polvijärven Urheilijat 7,68
4 Niklas Hyvärinen Polvijärven Urheilijat 7,69
5 Touko Nyblom Lieksan Urheilijat 8,04
6 Topias Mustonen Joensuun Kataja 8,19

N19 korkeus
1 Anni Kaukola Kuopion Reipas 155
2 Ilona Mannonen Varkauden Kenttä-Veikot 145
3 Eveliina Ryynänen Lieksan Urheilijat 145
Annika Luukkainen Savonlinnan Riento DNS

N17 60m alkuerät
Erä 2:
1 Laura Ollikainen Varkauden Kenttä-Veikot 8,10
2 Juulia Julkunen Kuopion Reipas 8,21
3 Laura Risto Kuopion Reipas 8,43
4 Moona Kokkonen Lieksan Urheilijat 8,57
5 Vilja Hautamaa Varkauden Kenttä-Veikot 8,92

N17 korkeus
1 Moona Kokkonen Lieksan Urheilijat 155
Ilona Ikäheimo Kuopion Reipas DNS

T14 60m alkuerät
Erä 1:
1 Riina Kettunen Lieksan Urheilijat 8,84
2 Ada Pakarinen Lieksan Urheilijat 8,92
3 Lumi Kärkkäinen Joensuun Kataja 9,13
4 Neea Liimatta Pyhäselän Urheilijat 9,27
5 Anna Hirvonen Kuopion Reipas 9,61

T14 60m loppukilpailu:
1 Riina Kettunen Lieksan Urheilijat 8,74
2 Ada Pakarinen Lieksan Urheilijat 8,81
3 Jenna Riikonen Joensuun Kataja 8,96
4 Veera Vastamäki Joensuun Kataja 8,96
5 Riikka Lonkainen Joensuun Kataja 9,09
6 Lumi Kärkkäinen Joensuun Kataja 9,14

T14 3-loikka
1 Jenna Riikonen Joensuun Kataja 9,80
2 Riina Kettunen Lieksan Urheilijat 9,77
3 Henni Sipola Iisalmen Visa 8,42
4 Tuuli Turunen Tuupovaaran Urheilijat 8,41
Veera Vastamäki Joensuun Kataja DNS

T13 60m alkuerät
Erä 2:
1 Milla Pirkkalainen Savonlinnan Riento 8,91
2 Neea Käyhkö Savonlinnan Riento 9,09
3 Petra Lappalainen Joensuun Kataja 9,28
4 Satu Liimatta Lieksan Urheilijat 9,51
Mira Yljälä Pyhäselän Urheilijat DNS

T13 1000m
1 Ella Kainulainen Savonlinnan Riento 3.22,10
2 Veera Kontkanen Pyhäselän Urheilijat 3.22,78
3 Satu Liimatta Lieksan Urheilijat 3.32,33
4 Niina Karttunen Savonlinnan Riento 3.48,35
Kerttu Räsänen Pyhäselän Urheilijat DNS

T12 60m alkuerät
Erä 1:
1 Jasmina Venäläinen Pyhäselän Urheilijat 9,10
2 Oona Majoinen Joensuun Kataja 9,32
3 Tiia Rantala Polvijärven Urheilijat 9,60
4 Sini Rahkonen Viitasaaren Viesti 9,68
5 Riina Palviainen Lieksan Urheilijat 9,96

T12 korkeus
1 Netta-Noora Lappalainen Pyhäselän Urheilijat 128
2 Riina Palviainen Lieksan Urheilijat 128
3 Heta Kettunen Lieksan Urheilijat 128
4 Tiia Rantala Polvijärven Urheilijat 128
5 Sini Lehikoinen Pyhäselän Urheilijat 128
6 Nea Immonen Joensuun Kataja 120

T12 3-loikka
1 Aada Kokko Joensuun Kataja 8,54
2 Sini Lehikoinen Pyhäselän Urheilijat 8,39
3 Oona Majoinen Joensuun Kataja 8,19
4 Karla Könönen Pyhäselän Urheilijat 8,10
5 Heta Kettunen Lieksan Urheilijat 7,81
6 Pilvi Turunen Tuupovaaran Urheilijat 7,38
7 Tiia Rantala Polvijärven Urheilijat 6,78
Pinja Saastamoinen Pyhäselän Urheilijat NM