Pm-hallit 2. päivä

25.1.2015
Joensuu

P14 pituus
1 Jimi Huuho Pyhäselän Urheilijat 483
2 Simo Näykki Lieksan Urheilijat 482
3 Miikkael Ahponen Pyhäselän Urheilijat 459
4 Leevi Ryynänen Kuopion Reipas 452
5 Juho Ikonen Varkauden Kenttä-Veikot 424
6 Paavo Pennanen Mutalan Riento 343

P10 200m
Erä 1:
1 Eero Mauro Lieksan Urheilijat 36,64
2 Eeli Kinnunen Joensuun Kataja 38,35
3 Joona Turunen Joensuun Kataja 39,90

Yhdistetyt tulokset:
1 Elmer Vauhkonen Lapinlahden Veto 31,32
2 Väinö Kontkanen Pyhäselän Urheilijat 33,66
3 Lauri Räsänen Pyhäselän Urheilijat 35,92
4 Eero Mauro Lieksan Urheilijat 36,64
5 Eeli Kinnunen Joensuun Kataja 38,35
6 Joona Turunen Joensuun Kataja 39,90

P10 60m aj
Erä1 :
1 Aarni Nyblom Lieksan Urheilijat 13,76
2 Lauri Räsänen Pyhäselän Urheilijat 14,47
3 Mauri Karttunen Polvijärven Urheilijat 15,54
Erä 2:
1 Roope Maaninka Pyhäselän Urheilijat 13,26
2 Eero Mauro Lieksan Urheilijat 13,57
3 Joona Turunen Joensuun Kataja 13,93
4 Väinö Kontkanen Pyhäselän Urheilijat 15,55

Yhdistetyt tulokset:
1 Roope Maaninka Pyhäselän Urheilijat 13,26
2 Eero Mauro Lieksan Urheilijat 13,57
3 Aarni Nyblom Lieksan Urheilijat 13,76
4 Joona Turunen Joensuun Kataja 13,93
5 Lauri Räsänen Pyhäselän Urheilijat 14,47
6 Mauri Karttunen Polvijärven Urheilijat 15,54
7 Väinö Kontkanen Pyhäselän Urheilijat 15,55

P10 korkeus
1 Aarni Nyblom Lieksan Urheilijat 117
2 Roope Maaninka Pyhäselän Urheilijat 117
3 Mauri Karttunen Polvijärven Urheilijat 100
4 Joona Turunen Joensuun Kataja 95

P10 seiväs
1 Aarni Nyblom Lieksan Urheilijat 165
2 Eeli Kinnunen Joensuun Kataja 155

P9 200m
Erä 1:
1 Akseli Laitila Pyhäselän Urheilijat 37,91
2 Tatu Rantala Polvijärven Urheilijat 37,97
3 Touko Nyblom Lieksan Urheilijat 41,27

Yhdistetyt tulokset:
1 Santeri Kekarainen Joensuun Kataja 33,53
2 Kimi Eskelinen Lappeenrannan Urheilu-Miehet 36,81
3 Elias Vanhanen Kuopion Reipas 36,86
4 Akseli Laitila Pyhäselän Urheilijat 37,91
5 Tatu Rantala Polvijärven Urheilijat 37,97
6 Eeli Mustonen Joensuun Kataja 39,18
7 Touko Nyblom Lieksan Urheilijat 41,27

N17 200m
Erä 1:
1 Hanna Siiskonen Joensuun Kataja 28,30
2 Moona Kokkonen Lieksan Urheilijat 28,41
3 Emmi Hottinen Heinäveden Yleisurheilijat 29,34

Yhdistetyt tulokset:
1 Eveliina Kumpulainen Kuopion Reipas 27,09
2 Netta Tuppurainen Iisalmen Visa 27,58
3 Hanna Siiskonen Joensuun Kataja 28,30
4 Moona Kokkonen Lieksan Urheilijat 28,41
5 Milla Purhonen Juvan Urheilijat 28,64
6 Emmi Hottinen Heinäveden Yleisurheilijat 29,34

N17 kuula
1 Laura Karjunen Pyhäselän Urheilijat 11,50
2 Venla Kettunen Lieksan Urheilijat 10,78
3 Jenni Nuutinen Pyhäselän Urheilijat 10,09
4 Iida Heikkinen Outokummun Partio 9,47
5 Pinja Pennanen Mutalan Riento 8,53

T14 200m
Erä 2:
1 Riikka Lonkainen Joensuun Kataja 29,31
2 Ada Pakarinen Lieksan Urheilijat 29,53
3 Nora Österberg Varkauden Kenttä-Veikot 31,94
4 Anna Hirvonen Kuopion Reipas 32,51

Yhdistetyt tulokset:
1 Kiia Paanila Kuopion Reipas 28,88
2 Riikka Lonkainen Joensuun Kataja 29,31
3 Ada Pakarinen Lieksan Urheilijat 29,53
4 Lumi Kärkkäinen Joensuun Kataja 31,35
5 Nora Österberg Varkauden Kenttä-Veikot 31,94
6 Tuuli Turunen Tuupovaaran Urheilijat 32,50
7 Anna Hirvonen Kuopion Reipas 32,51

T14 pituus
1 Kiia Paanila Kuopion Reipas 461
2 Riina Kettunen Lieksan Urheilijat 446
3 Jenna Riikonen Joensuun Kataja 436
4 Inkeri Ruoppi Kuopion Reipas 421
5 Lumi Kärkkäinen Joensuun Kataja 416
6 Neea Liimatta Pyhäselän Urheilijat 400
7 Veera Vastamäki Joensuun Kataja 399
8 Nora Österberg Varkauden Kenttä-Veikot 395
9 Ada Pakarinen Lieksan Urheilijat 380
10 Anna-Stiina Heikkinen Outokummun Partio 365
Noora Flink Varkauden Kenttä-Veikot DNS

T14 kuula
1 Johanna Varis Pyhäselän Urheilijat 9,05
2 Riina Kettunen Lieksan Urheilijat 8,90
3 Anni Ihalainen Kuopion Reipas 8,57
4 Veera Huoman Heinäveden Yleisurheilijat 8,45
5 Tuuli Turunen Tuupovaaran Urheilijat 7,87
6 Anna-Stiina Heikkinen Outokummun Partio 7,60
7 Ada Pakarinen Lieksan Urheilijat 7,12
8 Anna Hirvonen Kuopion Reipas 6,19

T13 60m aj
1 Veera Kontkanen Pyhäselän Urheilijat 12,26
2 Milla Martikainen Lieksan Urheilijat 12,96
3 Mira Yljälä Pyhäselän Urheilijat 16,74

T13 seiväs
1 Milla Martikainen Lieksan Urheilijat 200

T13 kuula
1 Milla Martikainen Lieksan Urheilijat 8,79
2 Tuuli Kinnunen Joensuun Kataja 8,52
3 Lotta Martikainen Lieksan Urheilijat 7,96
4 Hanna Toivanen Juuan Urheilijat 7,88
Iiris Vastamäki Joensuun Kataja DNS

T12 seiväs
1 Riina Palviainen Lieksan Urheilijat 220
2 Heta Kettunen Lieksan Urheilijat 170

T12 kuula
1 Netta-Noora Lappalainen Pyhäselän Urheilijat 8,44
2 Sini Lehikoinen Pyhäselän Urheilijat 8,04
3 Nicola Lindsberg Pyhäselän Urheilijat 7,77
4 Riina Palviainen Lieksan Urheilijat 7,67
5 Laura Huoman Heinäveden Yleisurheilijat 7,00
6 Jasmin Kettunen Pyhäselän Urheilijat 6,82
7 Oona Majoinen Joensuun Kataja 6,57
8 Aada Kokko Joensuun Kataja 6,56
9 Jessica Halonen Savonlinnan Riento 6,53
10 Nea Immonen Joensuun Kataja 6,39
11 Karla Könönen Pyhäselän Urheilijat 6,38
12 Pilvi Turunen Tuupovaaran Urheilijat 5,58
13 Tiia Rantala Polvijärven Urheilijat 5,56

T10 60m aj
1 Sara-Sofia Hyvönen Pyhäselän Urheilijat 13,13
2 Lotta Lukkarinen Joensuun Kataja 13,75
3 Aino Pyykkö Lieksan Urheilijat 14,78

T10 seiväs
1 Aino Pyykkö Lieksan Urheilijat 135

T10 3-loikka
1 Sara-Sofia Hyvönen Pyhäselän Urheilijat 7,01
2 Aino Pyykkö Lieksan Urheilijat 6,28