Lieksan koululaismestaruudet 2015

2.9.2015
Lieksa

T08 miniottelu (40m ja pituus)
1 Netta Oinonen Rantala 217
2 Enna Pyykkö Keskuskoulu 182
3 Jenna Huotari Keskuskoulu 167
4 Minea Mauranen Rantala 165
5 Emilia Heikkinen Rantala 147
6 Minna Leppänen Keskuskoulu 145
7 Kowsar Hassan Rantala 140
7 Emma Kärkkäinen Jamali 140
9 Essi Partanen Keskuskoulu 114
10 Maria Nykänen Vuoniskylät 112
11 Aino Heikkinen Jamali 107
12 Vilja Tirkkonen Vuoniskylät 103
13 Sara Salonen Jamali 91
14 Tuuli Turunen Vuoniskylät 90
15 Vilma Komulainen Jamali 81
16 Jade Korhonen Koli 76
17 Milja Turunen Vuoniskylät 71

T08 40m
Erä 1
1 Enna Pyykkö Keskuskoulu 8,25
2 Minea Mauranen Rantala 8,29
3 Essi Partanen Keskuskoulu 8,77
4 Maria Nykänen Vuoniskylät 8,99
5 Milja Turunen Vuoniskylät 9,22
6 Jade Korhonen Koli 9,23

Erä 2
1 Netta Oinonen Rantala 8,03
2 Jenna Huotari Keskuskoulu 8,20
3 Emma Kärkkäinen Jamali 8,45
4 Kowsar Hassan Rantala 8,46
5 Sara Salonen Jamali 8,68
6 Vilja Tirkkonen Vuoniskylät 9,15

Erä 3
1 Minna Leppänen Keskuskoulu 8,47
2 Aino Heikkinen Jamali 8,75
3 Emilia Heikkinen Rantala 8,93
4 Vilma Komulainen Jamali 9,15
5 Tuuli Turunen Vuoniskylät 9,23

Yhdistetyt tulokset
1 Netta Oinonen Rantala 8,03
2 Jenna Huotari Keskuskoulu 8,20
3 Enna Pyykkö Keskuskoulu 8,25
4 Minea Mauranen Rantala 8,29
5 Emma Kärkkäinen Jamali 8,45
6 Kowsar Hassan Rantala 8,46
7 Minna Leppänen Keskuskoulu 8,47
7 Sara Salonen Jamali 8,68
9 Aino Heikkinen Jamali 8,75
10 Essi Partanen Keskuskoulu 8,77
11 Emilia Heikkinen Rantala 8,93
12 Maria Nykänen Vuoniskylät 8,99
13 Vilja Tirkkonen Vuoniskylät 9,15
13 Vilma Komulainen Jamali 9,15
15 Milja Turunen Vuoniskylät 9,22
16 Tuuli Turunen Vuoniskylät 9,23
17 Jade Korhonen Koli 9,23

T08 pituus alueponnistus
1 Netta Oinonen Rantala 280
2 Emilia Heikkinen Rantala 262
3 Enna Pyykkö Keskuskoulu 261
4 Minea Mauranen Rantala 245
5 Jenna Huotari Keskuskoulu 240
6 Minna Leppänen Keskuskoulu 233
7 Kowsar Hassan Rantala 226
7 Emma Kärkkäinen Jamali 224
9 Maria Nykänen Vuoniskylät 222
10 Vilja Tirkkonen Vuoniskylät 217
11 Essi Partanen Keskuskoulu 212
12 Tuuli Turunen Vuoniskylät 203
13 Aino Heikkinen Jamali 200
14 Vilma Komulainen Jamali 183
15 Jade Korhonen Koli 180
16 Milja Turunen Vuoniskylät 167
17 Sara Salonen Jamali 166

P08 miniottelu (40m ja pituus)
1 Veeti Turunen Keskuskoulu 218
2 Martti Saraniemi Rantala 214
3 Tuukka Mikkonen Rantala 198
4 Veeti Laatikainen Jamali 191
5 Elmeri Turpeinen Rantala 185
6 Juuso Nevalainen Keskuskoulu 184
7 Miika Pyykkö Rantala 174
8 Eino Kärki Jamali 170
9 Heikki Tuhkanen Keskuskoulu 163
10 Iiro Ikonen Vuoniskylät 159
11 Miika Lehto Keskuskoulu 150
12 Mikko Sutinen Koli 140
13 Taito Ahonen Vuoniskylät 123
14 Viljami Kärki Jamali 102
15 Petrus Mertanen Koli 99

P08 40m
Erä 1
1 Tuukka Mikkonen Rantala 8,07
2 Heikki Tuhkanen Keskuskoulu 8,38
3 Miika Lehto Keskuskoulu 8,54
4 Mikko Sutinen Koli 8,59
5 Taito Ahonen Vuoniskylät 8,73

Erä 2
1 Juuso Nevalainen Keskuskoulu 8,14
2 Veeti Laatikainen Jamali 8,26
3 Miika Pyykkö Rantala 8,44
4 Petrus Mertanen Koli 8,81
5 Viljami Kärki Jamali 9,24

Erä 3
1 Veeti Turunen Keskuskoulu 7,83
2 Martti Saraniemi Rantala 7,86
3 Elmeri Turpeinen Rantala 7,92
4 Eino Kärki Jamali 8,05
5 Iiro Ikonen Vuoniskylät 8,31

Yhdistetyt tulokset
1 Veeti Turunen Keskuskoulu 7,83
2 Martti Saraniemi Rantala 7,86
3 Elmeri Turpeinen Rantala 7,92
4 Eino Kärki Jamali 8,05
5 Tuukka Mikkonen Rantala 8,07
6 Juuso Nevalainen Keskuskoulu 8,14
7 Veeti Laatikainen Jamali 8,26
8 Iiro Ikonen Vuoniskylät 8,31
9 Heikki Tuhkanen Keskuskoulu 8,38
10 Miika Pyykkö Rantala 8,44
11 Miika Lehto Keskuskoulu 8,54
12 Mikko Sutinen Koli 8,59
13 Taito Ahonen Vuoniskylät 8,73
14 Petrus Mertanen Koli 8,81
15 Viljami Kärki Jamali 9,24

P08 pituus alueponnistus
1 Veeti Laatikainen Jamali 271
2 Miika Pyykkö Rantala 265
3 Tuukka Mikkonen Rantala 264 239
4 Veeti Turunen Keskuskoulu 264 236
5 Martti Saraniemi Rantala 263
6 Juuso Nevalainen Keskuskoulu 254
7 Heikki Tuhkanen Keskuskoulu 248
8 Miika Lehto Keskuskoulu 243
9 Iiro Ikonen Vuoniskylät 238
10 Elmeri Turpeinen Rantala 235
11 Mikko Sutinen Koli 235
12 Eino Kärki Jamali 230
13 Taito Ahonen Vuoniskylät 222
14 Viljami Kärki Jamali 221
15 Petrus Mertanen Koli 192

T10 kolmiottelu (60m, pituus ja junnukeihäs)
1 Aino Pyykkö Keskuskoulu 415
2 Iida Tolvanen Koli 356
3 Mimosa Laatikainen Jamali 335
4 Iida Kortelainen Keskuskoulu 323
5 Tuuli Saraniemi Rantala 317
6 Laura Nuutinen Rantala 273
7 Aada Valtola Keskuskoulu 253
8 Ida-Maria Meriläinen Keskuskoulu 244
9 Iida Päiväpuro Rantala 242
10 Liisa Laakkonen Rantala 241
11 Julia Kärkkäinen Jamali 233
12 Milka Nykänen Vuoniskylät 228
13 Jenni Gromov Vuoniskylät 211
14 Anniina Jetsonen Koli 181
15 Oona Ikonen Vuoniskylät 179

T10 60m
Erä 1
1 Iida Tolvanen Koli 10,67
2 Milka Nykänen Vuoniskylät 11,38
3 Aada Valtola Keskuskoulu 11,50
4 Ida-Maria Meriläinen Keskuskoulu 11,72
5 Iida Päiväpuro Rantala 11,83

Erä 2
1 Aino Pyykkö Keskuskoulu 10,24
2 Mimosa Laatikainen Jamali 10,75
3 Laura Nuutinen Rantala 11,50
4 Jenni Gromov Vuoniskylät 11,88
5 Anniina Jetsonen Koli 12,30

Erä 3
1 Iida Kortelainen Keskuskoulu 11,12
2 Tuuli Saraniemi Rantala 11,24
3 Liisa Laakkonen Rantala 11,70
4 Julia Kärkkäinen Jamali 11,89
5 Oona Ikonen Vuoniskylät 12,32

Yhdistetyt tulokset
1 Aino Pyykkö Keskuskoulu 10,24
2 Iida Tolvanen Koli 10,67
3 Mimosa Laatikainen Jamali 10,75
4 Iida Kortelainen Keskuskoulu 11,12
5 Tuuli Saraniemi Rantala 11,24
6 Milka Nykänen Vuoniskylät 11,38
7 Laura Nuutinen Rantala 11,50
7 Aada Valtola Keskuskoulu 11,50
9 Liisa Laakkonen Rantala 11,70
10 Ida-Maria Meriläinen Keskuskoulu 11,72
11 Iida Päiväpuro Rantala 11,83
12 Jenni Gromov Vuoniskylät 11,88
13 Julia Kärkkäinen Jamali 11,89
14 Anniina Jetsonen Koli 12,30
15 Oona Ikonen Vuoniskylät 12,32

T10 pituus alueponnistus
1 Aino Pyykkö Keskuskoulu 300
2 Iida Kortelainen Keskuskoulu 287 278
3 Iida Tolvanen Koli 287 277
4 Mimosa Laatikainen Jamali 284
5 Tuuli Saraniemi Rantala 269
6 Iida Päiväpuro Rantala 258
7 Liisa Laakkonen Rantala 254
8 Aada Valtola Keskuskoulu 246 241
9 Julia Kärkkäinen Jamali 246 228
10 Ida-Maria Meriläinen Keskuskoulu 243
11 Laura Nuutinen Rantala 243
12 Jenni Gromov Vuoniskylät 229
13 Oona Ikonen Vuoniskylät 226
14 Milka Nykänen Vuoniskylät 213
15 Anniina Jetsonen Koli 198

T10 junnukeihäs
1 Tuuli Saraniemi Rantala 10,40
2 Laura Nuutinen Rantala 9,85
3 Aino Pyykkö Keskuskoulu 9,55
4 Iida Tolvanen Koli 8,94
5 Iida Kortelainen Keskuskoulu 8,82
6 Ida-Maria Meriläinen Keskuskoulu 8,28
7 Mimosa Laatikainen Jamali 7,96
8 Aada Valtola Keskuskoulu 7,89
9 Julia Kärkkäinen Jamali 7,75
10 Anniina Jetsonen Koli 7,69
11 Milka Nykänen Vuoniskylät 7,42
12 Iida Päiväpuro Rantala 7,36
13 Liisa Laakkonen Rantala 7,10
14 Jenni Gromov Vuoniskylät 7,05
15 Oona Ikonen Vuoniskylät 5,78

T10 600m
1 Mimosa Laatikainen Jamali 2.32,11
2 Julia Kärkkäinen Jamali 2.33,68
3 Tuuli Saraniemi Rantala 2.34,43
4 Aino Pyykkö Keskuskoulu 2.36,48
5 Liisa Laakkonen Rantala 2.53,07
6 Laura Nuutinen Rantala 3.00,90
7 Iida Päiväpuro Rantala 3.02,50

P10 kolmiottelu (60m, pituus ja junnukeihäs)
1 Eero Mauro Rantala 577
2 Aarni Nyblom Jamali 556
3 Niko Nevalainen Rantala 457
4 Janne Soikkeli Rantala 422
5 Sami Kärkkäinen Jamali 402
6 Daniel Pitkänen Vuoniskylät 391
7 Peetu Pyykkö Rantala 372
8 Miika Palviainen Keskuskoulu 323
9 Eero Kärki Jamali 321
10 Markus Vallius Keskuskoulu 301
11 Akseli Leinonen Vuoniskylät 298
12 Onni Sutinen Koli 297
13 Juho Iso-Herttua Vuoniskylät 265
14 Otto Siponen Jamali 248
15 Aaro Leinonen Vuoniskylät 246
16 Arttu Ruokolainen Keskuskoulu 175

P10 60m
Erä 1
1 Daniel Pitkänen Vuoniskylät 10,98
2 Peetu Pyykkö Rantala 11,04
3 Onni Sutinen Koli 11,45
4 Aaro Leinonen Vuoniskylät 11,74
5 Otto Siponen Jamali 11,97
6 Miika Palviainen Keskuskoulu 12,20

Erä 2
1 Aarni Nyblom Jamali 9,88
2 Niko Nevalainen Rantala 10,51
3 Eero Kärki Jamali 11,20
4 Juho Iso-Herttua Vuoniskylät 11,38
5 Arttu Ruokolainen Keskuskoulu 12,35

Erä 3
1 Eero Mauro Rantala 10,09
2 Sami Kärkkäinen Jamali 10,53
3 Janne Soikkeli Rantala 10,61
4 Markus Vallius Keskuskoulu 11,00
5 Akseli Leinonen Vuoniskylät 11,04

Yhdistetyt tulokset
1 Aarni Nyblom Jamali 9,88
2 Eero Mauro Rantala 10,09
3 Niko Nevalainen Rantala 10,51
4 Sami Kärkkäinen Jamali 10,53
5 Janne Soikkeli Rantala 10,61
6 Daniel Pitkänen Vuoniskylät 10,98
7 Markus Vallius Keskuskoulu 11,00
8 Peetu Pyykkö Rantala 11,04
9 Akseli Leinonen Vuoniskylät 11,04
10 Eero Kärki Jamali 11,20
11 Juho Iso-Herttua Vuoniskylät 11,38
12 Onni Sutinen Koli 11,45
13 Aaro Leinonen Vuoniskylät 11,74
14 Otto Siponen Jamali 11,97
15 Miika Palviainen Keskuskoulu 12,20
16 Arttu Ruokolainen Keskuskoulu 12,35

P10 pituus alueponnistus
1 Aarni Nyblom Jamali 369
2 Eero Mauro Rantala 344
3 Niko Nevalainen Rantala 330
4 Daniel Pitkänen Vuoniskylät 320
5 Janne Soikkeli Rantala 315
6 Sami Kärkkäinen Jamali 305
7 Peetu Pyykkö Rantala 300
8 Markus Vallius Keskuskoulu 290
9 Onni Sutinen Koli 274
10 Akseli Leinonen Vuoniskylät 268
11 Aaro Leinonen Vuoniskylät 263
12 Eero Kärki Jamali 256
13 Miika Palviainen Keskuskoulu 254
14 Otto Siponen Jamali 248
15 Juho Iso-Herttua Vuoniskylät 238
16 Arttu Ruokolainen Keskuskoulu 210

P10 junnukeihäs
1 Eero Mauro Rantala 16,90
2 Miika Palviainen Keskuskoulu 15,59
3 Niko Nevalainen Rantala 12,08
4 Eero Kärki Jamali 11,61
5 Janne Soikkeli Rantala 11,45
6 Peetu Pyykkö Rantala 11,34
7 Daniel Pitkänen Vuoniskylät 10,62
8 Aarni Nyblom Jamali 10,45
9 Sami Kärkkäinen Jamali 10,23
10 Onni Sutinen Koli 9,30
11 Otto Siponen Jamali 9,22
12 Juho Iso-Herttua Vuoniskylät 8,99
13 Akseli Leinonen Vuoniskylät 7,80
14 Aaro Leinonen Vuoniskylät 7,04
15 Arttu Ruokolainen Keskuskoulu 6,58
16 Markus Vallius Keskuskoulu 5,90

P10 600m
1 Ajak Theykwan Rantala 2.09,60
2 Leo Räsänen Rantala 2.09,82
3 Aarni Nyblom Jamali 2.19,72
4 Markus Vallius Keskuskoulu 2.25,14
5 Janne Soikkeli Rantala 2.28,58
6 Eino Räsänen Rantala 2.29,37
7 Eero Kärki Jamali 2.39,93
8 Sami Kärkkäinen Jamali 2.44,40
9 Otto Siponen Jamali 2.44,74
10 Miika Palviainen Keskuskoulu 2.50,45

T12 kolmiottelu (60m, pituus ja junnukeihäs)
1 Heta Kettunen Keskuskoulu 979
2 Riina Palviainen Keskuskoulu 812
3 Marjo Heikura Jamali 543
4 Kiira Tuunanen Rantala 498
5 Veera Liuski Vuoniskylät 460
6 Jonna Mara Rantala 390
7 Jenni Ruokolainen Keskuskoulu 368
8 Siiri Martikainen Jamali 366
9 Pirita Kärkkäinen Jamali 363
10 Inka Pehkonen Jamali 349
11 Julia Peltola Rantala 316
12 Neea Liuski Vuoniskylät 311
13 Elli Kuivalainen Vuoniskylät 288
14 Kia Hollström Rantala 232

T12 60m
Erä 1
1 Marjo Heikura Jamali 9,88
2 Kiira Tuunanen Rantala 10,52
3 Veera Liuski Vuoniskylät 10,68
4 Jenni Ruokolainen Keskuskoulu 11,12
Essi Tanskanen Keskuskoulu DNS

Erä 2
1 Heta Kettunen Keskuskoulu 8,80
2 Siiri Martikainen Jamali 10,35
3 Jonna Mara Rantala 10,43
4 Pirita Kärkkäinen Jamali 10,62
5 Neea Liuski Vuoniskylät 11,08

Erä 3
1 Riina Palviainen Keskuskoulu 9,74
2 Inka Pehkonen Jamali 10,71
3 Julia Peltola Rantala 11,23
4 Elli Kuivalainen Vuoniskylät 11,3
5 Kia Hollström Rantala 11,46

Yhdistetyt tulokset
1 Heta Kettunen Keskuskoulu 8,80
2 Riina Palviainen Keskuskoulu 9,74
3 Marjo Heikura Jamali 9,88
4 Siiri Martikainen Jamali 10,35
5 Jonna Mara Rantala 10,43
6 Kiira Tuunanen Rantala 10,52
7 Pirita Kärkkäinen Jamali 10,62
8 Veera Liuski Vuoniskylät 10,68
9 Inka Pehkonen Jamali 10,71
10 Neea Liuski Vuoniskylät 11,08
11 Jenni Ruokolainen Keskuskoulu 11,12
12 Julia Peltola Rantala 11,23
13 Elli Kuivalainen Vuoniskylät 11,30
14 Kia Hollström Rantala 11,46

T12 pituus lankkuponnistus
1 Heta Kettunen Keskuskoulu 418
2 Riina Palviainen Keskuskoulu 392
3 Marjo Heikura Jamali 334
4 Kiira Tuunanen Rantala 325
5 Veera Liuski Vuoniskylät 309
6 Jonna Mara Rantala 296
7 Julia Peltola Rantala 295
8 Jenni Ruokolainen Keskuskoulu 287
9 Inka Pehkonen Jamali 286
10 Pirita Kärkkäinen Jamali 274
11 Elli Kuivalainen Vuoniskylät 268
12 Siiri Martikainen Jamali 252
13 Neea Liuski Vuoniskylät 243
14 Kia Hollström Rantala 235

T12 junnukeihäs
1 Riina Palviainen Keskuskoulu 25,84
2 Heta Kettunen Keskuskoulu 22,50
3 Kiira Tuunanen Rantala 15,99
4 Veera Liuski Vuoniskylät 15,52
5 Marjo Heikura Jamali 13,48
6 Jenni Ruokolainen Keskuskoulu 12,52
7 Neea Liuski Vuoniskylät 11,04
8 Siiri Martikainen Jamali 10,41
9 Pirita Kärkkäinen Jamali 10,33
10 Jonna Mara Rantala 9,35
11 Inka Pehkonen Jamali 8,71
12 Elli Kuivalainen Vuoniskylät 8,32
13 Julia Peltola Rantala 8,03
14 Kia Hollström Rantala 6,70

TYTÖT 12 600m
1 Siru Sarkkinen Rantala 2.23,54
2 Saana Pyykkö Rantala 2.24,51
3 Elli Mustonen Koli 2.26,64
4 Inka Pehkonen Jamali 2.26,74
5 Pirita Kärkkäinen Jamali 2.28,84
6 Siiri Martikainen Jamali 2.29,86
7 Elina Oinonen Rantala 2.31,70
8 Marjo Heikura Jamali 2.32,44
9 Kerttu Räty Keskuskoulu 2.45,57

P12 kolmiottelu (60m, pituus ja junnukeihäs)
1 Rasmus Kuiri Keskuskoulu 713
2 Otto Piipponen Vuoniskylät 680
3 Eelis Nevalainen Vuoniskylät 667
4 Rasmus Mikkonen Rantala 589
5 Sakariye Huubow Rantala 583
6 Santeri Schroderus Keskuskoulu 572
7 Patryk Pietrzak Rantala 545
8 Vili Kärki Keskuskoulu 531
9 Atso Leinonen Vuoniskylät 457
10 Valtteri Toivanen Jamali 441
11 Konsta Kaakkunen Koli 399
12 Juho Soikkeli Rantala 394
13 Teemu Kaukola Jamali 380
14 Teemu Hyttinen Koli 298
15 Santeri Jetsonen Koli 276

P12 60m
Erä 1
1 Santeri Schroderus Keskuskoulu 9,39
2 Eelis Nevalainen Vuoniskylät 9,87
3 Valtteri Toivanen Jamali 10,14
4 Atso Leinonen Vuoniskylät 10,39
5 Juho Soikkeli Rantala 10,87
6 Teemu Hyttinen Koli 11,37

Erä 2
1 Rasmus Kuiri Keskuskoulu 9,5
2 Sakariye Huubow Rantala 9,63
3 Rasmus Mikkonen Rantala 10,05
4 Vili Kärki Keskuskoulu 10,15
5 Konsta Kaakkunen Koli 11,07

Erä 3
1 Otto Piipponen Vuoniskylät 8,82
2 Patryk Pietrzak Rantala 9,89
3 Teemu Kaukola Jamali 11,9
4 Santeri Jetsonen Koli 11,91

Yhdistetyt tulokset
1 Otto Piipponen Vuoniskylät 8,82
2 Santeri Schroderus Keskuskoulu 9,39
3 Rasmus Kuiri Keskuskoulu 9,50
4 Sakariye Huubow Rantala 9,63
5 Eelis Nevalainen Vuoniskylät 9,87
6 Patryk Pietrzak Rantala 9,89
7 Rasmus Mikkonen Rantala 10,05
8 Valtteri Toivanen Jamali 10,14
9 Vili Kärki Keskuskoulu 10,15
10 Atso Leinonen Vuoniskylät 10,39
11 Juho Soikkeli Rantala 10,87
12 Konsta Kaakkunen Koli 11,07
13 Teemu Hyttinen Koli 11,37
14 Teemu Kaukola Jamali 11,90
15 Santeri Jetsonen Koli 11,91

P12 pituus lankkuponnistus
1 Eelis Nevalainen Vuoniskylät 376
2 Rasmus Kuiri Keskuskoulu 359
3 Rasmus Mikkonen Rantala 352
4 Patryk Pietrzak Rantala 339
5 Santeri Schroderus Keskuskoulu 324
6 Otto Piipponen Vuoniskylät 322 320
7 Atso Leinonen Vuoniskylät 322 294
8 Vili Kärki Keskuskoulu 310
9 Sakariye Huubow Rantala 306
10 Konsta Kaakkunen Koli 302
11 Juho Soikkeli Rantala 301
12 Teemu Hyttinen Koli 262
13 Valtteri Toivanen Jamali 258
14 Teemu Kaukola Jamali 235
15 Santeri Jetsonen Koli 200

P12 junnukeihäs
1 Teemu Kaukola Jamali 20,28
2 Rasmus Kuiri Keskuskoulu 19,84
3 Eelis Nevalainen Vuoniskylät 18,27
4 Vili Kärki Keskuskoulu 17,21
5 Sakariye Huubow Rantala 16,76
6 Rasmus Mikkonen Rantala 16,61
7 Valtteri Toivanen Jamali 14,33
8 Santeri Jetsonen Koli 14,21
9 Konsta Kaakkunen Koli 13,41
10 Patryk Pietrzak Rantala 13,16
11 Juho Soikkeli Rantala 12,03
12 Atso Leinonen Vuoniskylät 12,02
13 Santeri Schroderus Keskuskoulu 11,22
14 Otto Piipponen Vuoniskylät 11,08
15 Teemu Hyttinen Koli 10,11

P12 600m
1 Rasmus Kuiri Keskuskoulu 2.06,10
2 Sakariye Huubow Rantala 2.07,74
3 Santeri Schroderus Keskuskoulu 2.08,06
4 Pyry Hiltunen Rantala 2.20,26
5 Vili Kärki Keskuskoulu 2.23,04
6 Juho Soikkeli Rantala 2.26,85
7 Valtteri Toivanen Jamali 2.37,86
8 Teemu Kaukola Jamali 2.39,16

YLÄKOULU POJAT KORKEUS
1 Eeki Kokkonen Keskuskoulu 160
2 Niklas Kärkkäinen Keskuskoulu 125
3 Pekka Kärkkäinen Keskuskoulu 125

YLÄKOULU TYTÖT KORKEUS
1 Satu Liimatta Keskuskoulu 135

YLÄKOULU POJAT KUULA
1 Eeki Kokkonen Keskuskoulu 11,91
2 Simo Näykki Keskuskoulu 8,21
3 Pekka Kärkkäinen Keskuskoulu 7,62
4 Niklas Kärkkäinen Keskuskoulu 7,28

YLÄKOULU TYTÖT KUULA
1 Milla Martikainen Keskuskoulu 9,34

YLÄKOULU TYTÖT 100m TUULI: +0,7
1 Riina Kettunen Keskuskoulu 13,81
2 Ada Pakarinen Keskuskoulu 14,01
3 Satu Liimatta Keskuskoulu 14,56
4 Milla Martikainen Keskuskoulu 15,62
5 Petra Tuunanen Keskuskoulu 16,66

YLÄKOULU POJAT 100m
Erä 1 TUULI: +1,0
1 Nuur Hashim Ibrahim Keskuskoulu 15,07
2 Niklas Kärkkäinen Keskuskoulu 15,63
3 Janne Hyttinen Koli 20,88

Erä 2 TUULI: +1,8
1 Eeki Kokkonen Keskuskoulu 12,42
2 Simo Näykki Keskuskoulu 13,16
3 Pekka Kärkkäinen Keskuskoulu 15,25
4 Mohamed Abdukadir Keskuskoulu 17,76

Yhdistetyt tulokset
1 Eeki Kokkonen Keskuskoulu 12,42
2 Simo Näykki Keskuskoulu 13,16
3 Nuur Hashim Ibrahim Keskuskoulu 15,07
4 Pekka Kärkkäinen Keskuskoulu 15,25
5 Niklas Kärkkäinen Keskuskoulu 15,63
6 Mohamed Abdukadir Keskuskoulu 17,76
7 Janne Hyttinen Koli 20,88

YLÄKOULU TYTÖT 800m
1 Satu Liimatta Keskuskoulu 2.40,24

YLÄKOULU POJAT 800m
1 Simo Näykki Keskuskoulu 2.31,73
2 Niklas Kärkkäinen Keskuskoulu 2.47,14
3 Pekka Kärkkäinen Keskuskoulu 2.47,76
4 Mohamed Abdukadir Keskuskoulu 3.01,78