KLL:n yleisurheilun mestaruuskilpailut 2015 2. päivä

13.9.2015
Heinola

B pojat 100 m aj Loppukilpailu Tuuli: -1.1
1. Juuso Peltola Mankolan Yhtenäiskoulu 13,78
2. Joni Järvinen Salpausselän Peruskoulu 13,80
3. Joel Turkka Sammon Koulu 14,36
4. Ilmari Niiranen Puolimatkan Koulu 15,12
5. Antti Parkkonen Kimpisen Koulu 15,15
6. Chibunna Ezeabasirim Kannelmäen Perukoulu 15,19
7. Eeki Kokkonen Keskuskoulun Yläkoulu 40,45
Jori Turtiainen Lauritsalan Koulu DNS

B pojat 100 m aj Alkuerä
1. Juuso Peltola Mankolan Yhtenäiskoulu 13,78Q
2. Joni Järvinen Salpausselän Peruskoulu 14,23Q
3. Joel Turkka Sammon Koulu 14,31Q
4. Eeki Kokkonen Keskuskoulun Yläkoulu 14,86Q
5. Jori Turtiainen Lauritsalan Koulu 14,97Q
6. Antti Parkkonen Kimpisen Koulu 14,97q
7. Ilmari Niiranen Puolimatkan Koulu 15,00Q
8. Chibunna Ezeabasirim Kannelmäen Perukoulu 15,44q
9. Akseli Nuutinen Iitin Yläkoulu 15,80
10. Aapo Nieminen Pohjoispuisto 16,22

Erä 2 Tuuli: -1.2
1. Joni Järvinen Salpausselän Peruskoulu 14,23Q
2. Eeki Kokkonen Keskuskoulun Yläkoulu 14,86Q
3. Jori Turtiainen Lauritsalan Koulu 14,97Q
4. Antti Parkkonen Kimpisen Koulu 14,97q
5. Chibunna Ezeabasirim Kannelmäen Perukoulu 15,44q

B pojat Pituus Loppukilpailu
1. Jimi Nukala Variskan Yläaste 6,63 +0.3
2. Markus Kytölä Puolimatkan Koulu 6,11 -0.5
3. Lasse Hämelahti Kuoreveden Koulu 5,84 -0.5
4. Eeki Kokkonen Keskuskoulun Yläkoulu 5,80 -0.7
5. Vili Valtonen Mansikkalan Koulu 5,68 -0.8
6. Niclas Forsberg Telakkakadun Koulu 5,64 -1.1
7. Tomi Laakso Pukinmäen Peruskoulu 5,60 -0.9
8. Joni Järvinen Salpausselän Peruskoulu 5,53 -0.6
9. Antti Parkkonen Kimpisen Koulu 5,51 -0.3
10. Chibunna Ezeabasirim Kannelmäen Perukoulu 5,49 -0.6
11. Otto Pulkkinen Mansikkalan Koulu 5,43 -0.6
12. Marcus Hakanpää Dalsbruks Skola 5,32 -0.4
12. Leevi Vihtalahti Kuninkaanhaan Koulu 5,32 -0.9
14. Ilmari Niiranen Puolimatkan Koulu 5,24 -0.1
15. Akim Kauf Pukinmäen Peruskoulu 5,19 -0.6
16. Eero Peltola Salpausselän Peruskoulu 5,18 -0.4
17. Pietari Valoranta Kuokkalan Yhtenäiskoulu 4,92 -0.9
18. Arttu Peltola Mankolan Yhtenäiskoulu 4,84 +0.6
19. Lorenz Quednau Pukinmäen Peruskoulu 4,75 -0.9
20. Lauri Savolainen Tehtaanpuisto 4,66 -0.5
21. Akseli Nuutinen Iitin Yläkoulu 4,62 -0.4
22. Juho Jylhämaa Orimattilan Yhteiskoulu 4,45 -0.4
23. Veeti Vesalainen Lyseonmäen Koulu 4,40 -0.3
24. Eeka Kölhi Pohjois-Haagan Yhteiskoulu 4,38 -0.5
Arttu Sandberg Salpausselän Peruskoulu DNS
Simo Näykki Keskuskoulun yläkoulu DNS

B tytöt Kuula
1. Annukka Saalismaa Hepolan Koulu 13,64
2. Kaisu Eskelinen Maaninkajärven Koulu 13,19
3. Linn Sund Korsholms Högstadium 12,81
4. Sara Killinen Lapuan Yläkoulu 11,64
5. Janette Hanski Langinkosken Koulu 11,62
6. Emilia Kangas Nurmon Yläaste 11,53
7. Ronja Koivisto Alahärman Yläkoulu 11,39
8. Pinja Pikkarainen Harjunrinteen Yläaste 11,16
9. Eeva Immonen Tapiolan Koulu 10,87
10. Veera Laamanen Lyseonmäen Koulu 10,76
11. Sofia Rantanen Koivusaaren Koulu 10,59
12. Sofia Pölkky Nurmon Yläaste 10,53
13. Nelli Talvitie Tapainlinna Koulu 10,46
14. Sanni Kuparinen Turengin Yhteiskoulu 10,32
15. Veera Niemelä Lapuan Yläkoulu 10,22
16. Unna Sinivuori Lehtisaaren Koulu 9,95
17. Riina Mantila Salpausselän Peruskoulu 9,84
18. Saana Torniainen Hirvelän Koulu 9,62
19. Iida Pulkkanen Lahden Yhteiskoulu 9,41
20. Camilla Forsberg Telakkakadun Koulu 9,16
21. Laura Sadeharju Nurmon Yläaste 8,76
22. Erja-Stiina Saastamoinen Ristiinan Yhteiskoulu 7,79
23. Viivi Rantanen Koivusaaren Koulu 7,67
24. Nilla Rättyä Turengin Yhteiskoulu 7,66
25. Milla Martikainen Keskuskoulun Yläkoulu 7,41
Erika Ahvenharju Hml:n Yhteiskoulu NM

A tytöt Korkeus
1. Valeria Borovskaya Mäkelänrinne 167
2. Moona Kokkonen Klassillinen Lukio 161
3. Juulia Syrjänen Mäkelänrinne 161
4. Hilla Nieminen Schildtin Lukio 158
5. Linnea Lindholm Lahden Lyseo 150
5. Minttu Rinne Saarijärven Lukio 150
7. Hannali Lodi Juvan Yläaste 140