Pohjois-Karjalan 9-15-vuotiaiden pm-huipentuma 1. päivä

9.8.2014
Outokumpu

P09 miniottelu 1000m + korkeus
1 Aarni Nyblom Lieksan Urheilijat 298

P09 miniottelu 40m + korkeus
1 Aarni Nyblom Lieksan Urheilijat 416
2 Otso Liimatta Nurmeksen Sepot 404
3 Niilo Käyhkö Joensuun Kataja 334
4 Eero Mauro Lieksan Urheilijat 299
12 kilpailijaa

T09 miniottelu 40m + korkeus
1 Sesilia Jolkkonen Polvijärven Urheilijat 308
2 Mimosa Käyhkö Pyhäselän Urheilijat 291
3 Aino Pyykkö Lieksan Urheilijat 213

P9 40 m miniottelu
1. Väinö Kontkanen Pyhäselän Urheilijat 6,73
2. Otso Liimatta Nurmeksen Sepot 6,83
3. Aarni Nyblom Lieksan Urheilijat 7,00
4. Mauri Karttunen Polvijärven Urheilijat 7,28
5. Eero Mauro Lieksan Urheilijat 7,31
6. Eetu Pirinen Juuan Urheilijat 7,47
7. Niilo Käyhkö Joensuun Kataja 7,70
7. Lauri Kontkanen Outokummun Partio 7,70
9. Tatu Rantala Polvijärven Urheilijat 7,72
10. Eeli Mustonen Joensuun Kataja 7,78
11. Niklas Hyvärinen Polvijärven Urheilijat 7,79
12. Roope Maaninka Pyhäselän Urheilijat 7,88
13. Reko Tanninen Joensuun Kataja 7,89
14. Juho Hyttinen Juuan Urheilijat 8,20
15. Julius Jämsen Outokummun Partio 8,39
16. Leevi Lauronen Polvijärven Urheilijat 8,45
Akseli Malinen Joensuun Kataja DNS

P9 1000 m miniottelu
1. Väinö Kontkanen Pyhäselän Urheilijat 3.44,51
2. Eetu Pirinen Juuan Urheilijat 4.11,37
3. Aarni Nyblom Lieksan Urheilijat 4.22,57
4. Tatu Rantala Polvijärven Urheilijat 4.27,86
5. Juho Hyttinen Juuan Urheilijat 4.30,80
6. Mauri Karttunen Polvijärven Urheilijat 4.33,56
7. Eeli Mustonen Joensuun Kataja 4.35,77
8. Reko Tanninen Joensuun Kataja 4.43,44
9. Niilo Käyhkö Joensuun Kataja 4.44,36
Akseli Malinen Joensuun Kataja DNS

P9 Korkeus miniottelu
1. Niilo Käyhkö Joensuun Kataja 113
2. Aarni Nyblom Lieksan Urheilijat 110
3. Otso Liimatta Nurmeksen Sepot 100
3. Roope Maaninka Pyhäselän Urheilijat 100
3. Eeli Mustonen Joensuun Kataja 100
6. Eero Mauro Lieksan Urheilijat 095
7. Tatu Rantala Polvijärven Urheilijat 085
7. Julius Jämsen Outokummun Partio 085
9. Mauri Karttunen Polvijärven Urheilijat 080
10. Lauri Kontkanen Outokummun Partio 075
11. Leevi Lauronen Polvijärven Urheilijat 070
Niklas Hyvärinen Polvijärven Urheilijat NH

P14 100 m Tuuli: +1,2
1. Eeki Kokkonen Lieksan Urheilijat 13,42
2. Miikka Mutanen Polvijärven Urheilijat 13,47

P14 Korkeus
1. Eeki Kokkonen Lieksan Urheilijat 160
2. Aki Mutanen Outokummun Partio 155

T9 40 m
1. Sara-Sofia Hyvönen Pyhäselän Urheilijat 7,10
2. Sesilia Jolkkonen Polvijärven Urheilijat 7,39
3. Kiira Kiiskinen Joensuun Kataja 7,41
4. Aino Pyykkö Lieksan Urheilijat 7,50
5. Aada Rautiainen Kiihtelysvaaran Urheilijat 7,58
6. Moona Kukkonen Juuan Urheilijat 7,69
7. Mimosa Käyhkö Pyhäselän Urheilijat 7,73
8. Iina Kukkonen Juuan Urheilijat 8,27
9. Jenna Hiltunen Juuan Urheilijat 8,31
10. Veera Kosonen Tuupovaaran Urheilijat 9,37
Elina Valta Pyhäselän Urheilijat DNS
Laura Levä Pyhäselän Urheilijat DNS
Ella Sepponen Kiihtelysvaaran Urheilijat DNS

T9 Korkeus
1. Sara-Sofia Hyvönen Pyhäselän Urheilijat 105
2. Mimosa Käyhkö Pyhäselän Urheilijat 105
3. Nea Rova Joensuun Kataja 105
4. Sesilia Jolkkonen Polvijärven Urheilijat 100
5. Aino Pyykkö Lieksan Urheilijat 075
Laura Levä Pyhäselän Urheilijat dns

T10 60 m
1. Aava Kipinä Joensuun Kataja 9,85
2. Anni Huovinen Pyhäselän Urheilijat 9,87
3. Asta Riikonen Polvijärven Urheilijat 10,01
4. Siiri Hartikainen Juuan Urheilijat 10,47
5. Maija Boren Lieksan Urheilijat 10,76
6. Siiri Luostarinen Joensuun Kataja 10,86
7. Josefina Ilvonen Juuan Urheilijat 10,92
8. Iitu Oksman Juuan Urheilijat 11,00
9. Iida Piirainen Nurmeksen Sepot 12,61

T10 1000 m
1. Asta Riikonen Polvijärven Urheilijat 3.52,87
2. Maija Boren Lieksan Urheilijat 3.56,56
3. Sofia Raatikainen Pyhäselän Urheilijat 4.00,92
4. Siiri Luostarinen Joensuun Kataja 4.13,61
5. Anni Huovinen Pyhäselän Urheilijat 4.19,11
6. Siiri Hartikainen Juuan Urheilijat 4.25,39
7. Iitu Oksman Juuan Urheilijat 4.38,58

T10 Seiväs
1. Maija Boren Lieksan Urheilijat 150
2. Emmi Honkanen Nurmeksen Sepot 130
UP Aino Pyykkö Lieksan Urheilijat 130

T10 Pituus
1. Sofia Raatikainen Pyhäselän Urheilijat 379
2. Asta Riikonen Polvijärven Urheilijat 370
3. Anni Huovinen Pyhäselän Urheilijat 363
4. Viivi Piirainen Nurmeksen Sepot 343
4. Siiri Hartikainen Juuan Urheilijat 343
6. Josefina Ilvonen Juuan Urheilijat 341
7. Iitu Oksman Juuan Urheilijat 306
8. Janna Huuho Kiteen Urheilijat 303
9. Maija Boren Lieksan Urheilijat 296
10. Siiri Luostarinen Joensuun Kataja 292
11. Iida Piirainen Nurmeksen Sepot 233

T11 Seiväs
1. Riina Palviainen Lieksan Urheilijat 210
2. Heta Kettunen Lieksan Urheilijat 170

T11 Pituus
1. Elina Nivajärvi Joensuun Kataja 4,21
2. Aada Kokko Joensuun Kataja 4,03
3. Karla Könönen Pyhäselän Urheilijat 3,97
4. Maria Sotikov Pyhäselän Urheilijat 3,97
5. Heta Kettunen Lieksan Urheilijat 3,87
6. Jasmina Venäläinen Pyhäselän Urheilijat 3,74
7. Tiia Rantala Polvijärven Urheilijat 3,71
8. Oona Majoinen Joensuun Kataja 3,66
Nea Immonen Joensuun Kataja DNS

T11 Kiekko
1. Riina Palviainen Lieksan Urheilijat 28,73
2. Nicola Lindsberg Pyhäselän Urheilijat 14,95
3. Pilvi Turunen Tuupovaaran Urheilijat 13,91
4. Oona Majoinen Joensuun Kataja 13,60
Netta-Noora Lappalainen Pyhäselän Urheilijat NM

T12 60 m
1. Petra Lappalainen Joensuun Kataja 8,97
2. Emilia Multanen Joensuun Kataja 9,40
3. Vilma Vesterinen Pyhäselän Urheilijat 9,44
4. Iida Hartikainen Juuan Urheilijat 9,48
5. Annika Porkka Lieksan Urheilijat 9,61
6. Tiia Hätinen Outokummun Partio 9,76
7. Aada Riikonen Pyhäselän Urheilijat 9,96
8. Reetta Naumanen Outokummun Partio 10,12
9. Lotta Haavisto Pyhäselän Urheilijat 10,15

T12 Seiväs
1. Milla Martikainen Lieksan Urheilijat 200
2. Iiris Vastamäki Joensuun Kataja 180

T12 Kiekko
1. Lotta Martikainen Lieksan Urheilijat 20,50
2. Hanna Toivanen Juuan Urheilijat 20,49
3. Iiris Vastamäki Joensuun Kataja 20,14

T12 Moukari
1. Milla Martikainen Lieksan Urheilijat 28,31
2. Hanna Toivanen Juuan Urheilijat 24,38
3. Lotta Martikainen Lieksan Urheilijat 22,72

T13 60 m
1. Riina Kettunen Lieksan Urheilijat 8,76
2. Ada Pakarinen Lieksan Urheilijat 8,98
3. Lumi Kärkkäinen Joensuun Kataja 9,43
4. Noora Juutinen Tuupovaaran Urheilijat 9,58
5. Riina Turunen Polvijärven Urheilijat 9,81
Jenna Riikonen Joensuun Kataja DNS
Jenna Kiiskinen Joensuun Kataja DNS

T13 1000 m
1. Tanja Ryynänen Lieksan Urheilijat 3.30,56
2. Riikka Lonkainen Joensuun Kataja 3.31,26
3. Riina Turunen Polvijärven Urheilijat 4.10,26
4. Aada Tiainen Polvijärven Vauhti 4.11,74

T13 200 m aj Tuuli: +1,7
1. Riikka Lonkainen Joensuun Kataja 35,12
2. Tanja Ryynänen Lieksan Urheilijat 37,89
3. Lumi Kärkkäinen Joensuun Kataja 40,87
Noora Juutinen Tuupovaaran Urheilijat DNS
Jenna Kiiskinen Joensuun Kataja DNS

T13 Seiväs
1. Tanja Ryynänen Lieksan Urheilijat 200

T13 Pituus
1. Riina Kettunen Lieksan Urheilijat 446 +1,9
2. Jenna Riikonen Joensuun Kataja 413 -0,8
3. Tanja Ryynänen Lieksan Urheilijat 409 +0,9
4. Ada Pakarinen Lieksan Urheilijat 378 +0,8
5. Riina Turunen Polvijärven Urheilijat 374 +1,0
6. Lumi Kärkkäinen Joensuun Kataja 367 +1,6

T15 100 m Tuuli: +1,4
1. Silja Kempas Lieksan Urheilijat 13,22
2. Iida Nupponen Pyhäselän Urheilijat 14,00
3. Muusa Makkonen Kerimäen Urheilijat 14,82
4. Sonja Torpakko Kerimäen Urheilijat 15,50

T15 Kiekko
1. Venla Kettunen Lieksan Urheilijat 33.46
2. Jutta Martikainen Lieksan Urheilijat 26.08

T15 Moukari
1. Venla Kettunen Lieksan Urheilijat 44.24
2. Iida Heikkinen Outokummun Partio 41.02
3. Milja Pesonen Lieksan Urheilijat 40.88
4. Jutta Martikainen Lieksan Urheilijat 31.72
5. Essi Tynkkynen Joensuun Kataja 18.60