Piirinmestaruuskisat

Lieksa 28.07

M 200m
Erä 1:
1 Kari Paakkunainen Joensuun Kataja 24,14 (-2,4)
UP Petteri Soini Mikkelin Kilpa-Veikot 24,50
2 Antti Koskinen Joensuun Kataja 24,67
3 Aleksi Lappalainen Polvijärven Urheilijat 25,01
4 Juhani Ryynänen Juuan Urheilijat 28,13
UP Stas Ryanzhin Lappeenrannan Urheilu-Miehet DNS
Sami Oinonen Lieksan Urheilijat DNS
Niko Tahvanainen Pyhäselän Urheilijat DNS
Joona Kokkola Valtimon Vasama DNS
Erä 2:
UP Ville Kiviniemi Kuopion Reipas 22,67 (-1,4)
1 Sami Vartiainen Polvijärven Vauhti 22,85
2 Niko Nyman Valtimon Vasama 23,01
3 Ville-Pekka Kokko Joensuun Kataja 23,48
UP Juho Seppänen Kajaanin Kipinä 23,88
Yhteistulokset:
UP Ville Kiviniemi Kuopion Reipas 22,67 (-1,4)
1 Sami Vartiainen Polvijärven Vauhti 22,85 (-1,4)
2 Niko Nyman Valtimon Vasama 23,01 (-1,4)
3 Ville-Pekka Kokko Joensuun Kataja 23,48 (-1,4)
UP Juho Seppänen Kajaanin Kipinä 23,88 (-1,4)
4 Kari Paakkunainen Joensuun Kataja 24,14 (-2,4)
UP Petteri Soini Mikkelin Kilpa-Veikot 24,50 (-2,4)
5 Antti Koskinen Joensuun Kataja 24,67 (-2,4)
6 Aleksi Lappalainen Polvijärven Urheilijat 25,01 (-2,4)
7 Juhani Ryynänen Juuan Urheilijat 28,13 (-2,4)

M 800m
1 Oskari Pennanen Juuan Jänne 2.00,66
2 Jiri Karjalainen Joensuun Kataja 2.03,81
3 Sami Oinonen Lieksan Urheilijat 2.07,72
4 Roope Reponen Kiteen Urheilijat 2.08,33
5 Jussi Karkkulainen Pyhäselän Urheilijat 2.16,14
6 Pasi Fränti Joensuun Kataja 2.17,93
7 Eino Hyttinen Juuan Jänne 2.26,79
Teemu Ruippo Joensuun Kataja DNS

M 5000m
1 Matti Räsänen Joensuun Kataja 15.02,47
2 Sakari Hukka Polvijärven Urheilijat 16.37,20
3 Juha Kanervo Valtimon Vasama 17.10,25
4 Heikki Halonen Juuan Jänne 18.05,35

M 400m aj
1 Ville Sirviö Polvijärven Urheilijat 1.07,88
2 Arto Rokkonen Lieksan Visa 1.08,22
3 Juhani Ryynänen Juuan Urheilijat 1.17,90

M Korkeus
1 Anssi Vänskä Lieksan Urheilijat 188
2 Atso Vänskä Lieksan Urheilijat 185
3 Alexei Kärkkäinen Pyhäselän Urheilijat 180
4 Kari Paakkunainen Joensuun Kataja 175
Ville Sirviö Polvijärven Urheilijat DNS

M Pituus
1 Joona Kokkola Valtimon Vasama 657 (-2,4)
2 Ville-Pekka Kokko Joensuun Kataja 649 (-1,4)
3 Ville Sirviö Polvijärven Urheilijat 583 (-0,4)
Marko Koskelo Kajaanin Kipinä DNS
Aleksi Lappalainen Polvijärven Urheilijat DNS
Stas Ryanzhin Lappeenrannan Urheilu-Miehet DNS

M Kuula
1 Pauli Havukainen Joensuun Kataja 12,73
2 Markus Kokkonen Pyhäselän Urheilijat 12,02
3 Tomi Tuononen Juuan Jänne 10,93
4 Henry Huusko Pyhäselän Urheilijat 09,98
Marko Koskelo Kajaanin Kipinä DNS

M Moukari
1 Kai Räsänen Pyhäselän Urheilijat 67,60
2 Markus Kokkonen Pyhäselän Urheilijat 57,03
3 Tomi Tuononen Juuan Jänne 43,82
4 Pauli Havukainen Joensuun Kataja 35,81
5 Pekka Peltoniemi Ilomantsin Urheilijat 34,25
6 Kari Tuononen Juuan Jänne 27,05
UP Marko Koskelo Kajaanin Kipinä DNS

P15 2000m
1 Joona Hyvärinen Polvijärven Vauhti 7.08,79
2 Juha Rokkonen Lieksan Urheilijat 7.11,52
UP Jari Turtiainen Savonlinnan Riento 6.46,73

P15 Korkeus
1 Joona Hyvärinen Polvijärven Vauhti 150
2 Juha Rokkonen Lieksan Urheilijat 135

P15 Kuula
1 Kimmo Martikainen Lieksan Urheilijat 11,96

P15 Moukari
1 Kimmo Martikainen Lieksan Urheilijat 51,82
2 Juha Rokkonen Lieksan Urheilijat 26,60

P14 100m
1 Toni Meriläinen Juuan Urheilijat 14,15 (-2,1)
2 Mikko Turunen Tuupovaaran Urheilijat 15,40
Elmo Vesterinen Pyhäselän Urheilijat DNS

P14 2000m
1 Miro Karppanen Kiteen Urheilijat 7.13,48
2 Mikko Turunen Tuupovaaran Urheilijat 8.26,80

P14 Korkeus
1 Eetu Koskinen Joensuun Kataja 153
2 Toni Meriläinen Juuan Urheilijat 153

P14 3-Loikka
1 Toni Meriläinen Juuan Urheilijat 09,60 (+1,1)

P14 Kuula
1 Eetu Koskinen Joensuun Kataja 08,28
2 Aleksi Timonen Polvijärven Vauhti 07,59

P14 Moukari
1 Aleksi Timonen Polvijärven Vauhti 31,75
2 Sami Havukainen Joensuun Kataja 22,27

P13 60m
1 Samu Kempas Lieksan Urheilijat 08,43 (-3,2)
2 Mitro Vauhkonen Joensuun Kataja 08,46
3 Santeri Örn Polvijärven Urheilijat 09,14
4 Tero Juntunen Juuan Urheilijat 09,32
5 Tommi Herukka Pyhäselän Urheilijat 09,71
6 Aleksi Vauhkonen Joensuun Kataja 10,01

P13 1000m
1 Ismo Partanen Polvijärven Vauhti 3.19,60
2 Olli Kosonen Tohmajärven Urheilijat 3.30,72
3 Timo Ryynänen Lieksan Urheilijat 3.31,55
4 Santeri Heikkinen Juuan Urheilijat 4.42,17

P13 Korkeus
1 Joni Lehikoinen Pyhäselän Urheilijat 140
2 Saku Pennanen Joensuun Kataja 135
3 Timo Ryynänen Lieksan Urheilijat 130
4 Aleksi Vauhkonen Joensuun Kataja 125
5 Tero Juntunen Juuan Urheilijat 120
6 Tuukka Karhinen Juuan Urheilijat 110
7 Santeri Heikkinen Juuan Urheilijat 100

P13 3-Loikka
1 Tero Juntunen Juuan Urheilijat 09,43 (+1,3)
2 Tommi Herukka Pyhäselän Urheilijat 08,95 (+2,4)
3 Joni Lehikoinen Pyhäselän Urheilijat 08,87 (+1,8)
4 Timo Ryynänen Lieksan Urheilijat 08,22 (+1,1)
5 Santeri Heikkinen Juuan Urheilijat 06,64 (+3,0)

P13 Kuula
1 Olli Miettinen Juuan Urheilijat 10,83
2 Santeri Örn Polvijärven Urheilijat 10,45
3 Sami Turunen Juuan Urheilijat 10,19
4 Teemu Sirviö Polvijärven Urheilijat 09,79
5 Markus Laakkonen Polvijärven Vauhti 08,98
6 Tuukka Karhinen Juuan Urheilijat 08,51
7 Pyry Makkonen Pyhäselän Urheilijat 08,23
8 Valtteri Ruokolainen Tuupovaaran Urheilijat 07,55

P13 Moukari
1 Pyry Makkonen Pyhäselän Urheilijat 35,06
2 Olli Miettinen Juuan Urheilijat 30,95
3 Tuukka Karhinen Juuan Urheilijat 26,15
4 Santeri Örn Polvijärven Urheilijat 26,13
5 Markus Laakkonen Polvijärven Vauhti 24,97
6 Teemu Sirviö Polvijärven Urheilijat 24,31

P12 60m
1 Eeki Kokkonen Lieksan Urheilijat 09,33 (-1,1)
2 Markus Kasanen Joensuun Kataja 09,59
3 Jasu Kähkönen Juuan Urheilijat 11,27

P12 1000m
1 Arttu Simanainen Joensuun Kataja 3.19,02
2 Markus Kasanen Joensuun Kataja 3.25,03
3 Mika Kotiranta Joensuun Kataja 3.25,04
4 Niklas Soikkeli Joensuun Kataja 3.32,41
5 Elias Kortelainen Nurmeksen Sepot 3.40,08

P12 Korkeus
1 Eeki Kokkonen Lieksan Urheilijat 135
2 Jesse Kukkonen Juuan Urheilijat 105

P12 3-Loikka
1 Eeki Kokkonen Lieksan Urheilijat 08,52
2 Mika Kotiranta Joensuun Kataja 08,25

P12 Kuula
1 Ville Halonen Kiteen Urheilijat 10,84
2 Aatu Nousiainen Pyhäselän Urheilijat 10,45
3 Jesse Kukkonen Juuan Urheilijat 08,42
4 Sami Kukkonen Juuan Urheilijat 07,33
5 Veikka Rantanen Lieksan Urheilijat 07,19
6 Elias Kortelainen Nurmeksen Sepot 06,69
7 Mika Halonen Juuan Urheilijat 05,55
8 Jasu Kähkönen Juuan Urheilijat 04,90

P12 Moukari
1 Aatu Nousiainen Pyhäselän Urheilijat 28,39
2 Jesse Kukkonen Juuan Urheilijat 23,87
3 Veikka Rantanen Lieksan Urheilijat 21,00
4 Mika Halonen Juuan Urheilijat 18,14
5 Sami Kukkonen Juuan Urheilijat 16,15

P11 60m
Erä 1:
1 Jesse Piiroinen Pyhäselän Urheilijat 09,13
2 Pekka Joutjärvi Pyhäselän Urheilijat 09,89
3 Samuel Auvinen Joensuun Kataja 09,95
Erä 2:
1 Miika Kempas Lieksan Urheilijat 09,31
2 Onni Walling Polvijärven Urheilijat 09,61
3 Olli Sorsa Pyhäselän Urheilijat 09,89
Miro Tanskanen Polvijärven Urheilijat DNS
Yhdistetyt alkuerät:
1 Jesse Piiroinen Pyhäselän Urheilijat 09,13 Q
2 Miika Kempas Lieksan Urheilijat 09,31 Q
3 Onni Walling Polvijärven Urheilijat 09,61 Q
4 Pekka Joutjärvi Pyhäselän Urheilijat 09,89 Q
5 Olli Sorsa Pyhäselän Urheilijat 09,89 Q
6 Samuel Auvinen Joensuun Kataja 09,95 Q
Miro Tanskanen Polvijärven Urheilijat DNS
Loppukilpailu:
1 Jesse Piiroinen Pyhäselän Urheilijat 09,17
2 Miika Kempas Lieksan Urheilijat 09,27
3 Onni Walling Polvijärven Urheilijat 09,63
4 Olli Sorsa Pyhäselän Urheilijat 09,94
5 Pekka Joutjärvi Pyhäselän Urheilijat 10,02
6 Samuel Auvinen Joensuun Kataja 10,04

P11 1000m
1 Jesse Piiroinen Pyhäselän Urheilijat 3.36,88
2 Samuel Auvinen Joensuun Kataja 3.40,68
3 Onni Walling Polvijärven Urheilijat 3.51,11
4 Pekka Joutjärvi Pyhäselän Urheilijat 3.53,68
5 Olli Sorsa Pyhäselän Urheilijat 3.57,11

P11 Korkeus
1 Pekka Joutjärvi Pyhäselän Urheilijat 115
2 Peetu Karhinen Juuan Urheilijat 110
3 Olli Sorsa Pyhäselän Urheilijat 100

P11 3-Loikka
1 Jesse Piiroinen Pyhäselän Urheilijat 09,45
2 Santtu Räsänen Joensuun Kataja 09,02
Onni Walling Polvijärven Urheilijat DNS

P11 Kuula
1 Peetu Karhinen Juuan Urheilijat 07,76
2 Aatu Pajarinen Polvijärven Urheilijat 07,59
Miro Tanskanen Polvijärven Urheilijat DNS

P11 Moukari
1 Peetu Karhinen Juuan Urheilijat 20,51
2 Aatu Pajarinen Polvijärven Urheilijat 19,10

P10 60m
Erä 1:
1 Arttu Tuononen Juuan Urheilijat 09,81
2 Kalle Ruokolainen Tuupovaaran Urheilijat 09,90
3 Kaapo Tuononen Juuan Urheilijat 10,42
4 Kaapo Vesterinen Pyhäselän Urheilijat 10,45
5 Simo Örn Polvijärven Urheilijat 11,31
Erä 2:
1 Perttu Reponen Kiteen Urheilijat 09,91
2 Mirko Huovinen Pyhäselän Urheilijat 09,99
3 Elias Manninen Pyhäselän Urheilijat 10,32
4 Ilmari Tanninen Joensuun Kataja 10,41
5 Eetu Huttunen Juuan Urheilijat 11,68
Yhdistetyt alkuerät:
1 Arttu Tuononen Juuan Urheilijat 09,81 Q
2 Kalle Ruokolainen Tuupovaaran Urheilijat 09,90 Q
3 Perttu Reponen Kiteen Urheilijat 09,91 Q
4 Mirko Huovinen Pyhäselän Urheilijat 09,99 Q
5 Elias Manninen Pyhäselän Urheilijat 10,32 Q
6 Ilmari Tanninen Joensuun Kataja 10,41 Q
7 Kaapo Tuononen Juuan Urheilijat 10,42
8 Kaapo Vesterinen Pyhäselän Urheilijat 10,45
9 Simo Örn Polvijärven Urheilijat 11,31
10 Eetu Huttunen Juuan Urheilijat 11,68
Loppukilpailu:
1 Arttu Tuononen Juuan Urheilijat 09,93
2 Kalle Ruokolainen Tuupovaaran Urheilijat 09,96
3 Mirko Huovinen Pyhäselän Urheilijat 09,97
4 Elias Manninen Pyhäselän Urheilijat 10,27
5 Ilmari Tanninen Joensuun Kataja 10,54
Perttu Reponen Kiteen Urheilijat DNS

P10 1000m
1 Kalle Ruokolainen Tuupovaaran Urheilijat 4.04,22
2 Veeti Pyykkö Pyhäselän Urheilijat 4.08,18
Teemu Säppi Nurmeksen Sepot DNS
Perttu Reponen Kiteen Urheilijat DNS
Pekka Kärkkäinen Lieksan Urheilijat DNS

P10 Seiväs
Pekka Kärkkäinen Lieksan Urheilijat DNS

P10 Pituus
1 Arttu Tuononen Juuan Urheilijat 362
2 Kalle Ruokolainen Tuupovaaran Urheilijat 345
3 Mirko Huovinen Pyhäselän Urheilijat 331
4 Kaapo Vesterinen Pyhäselän Urheilijat 330
5 Veeti Pyykkö Pyhäselän Urheilijat 318
6 Ilmari Tanninen Joensuun Kataja 298
7 Kaapo Tuononen Juuan Urheilijat 291
Perttu Reponen Kiteen Urheilijat DNS
Pekka Kärkkäinen Lieksan Urheilijat DNS

P10 Kiekko
1 Mirko Huovinen Pyhäselän Urheilijat 22,04
2 Elias Manninen Pyhäselän Urheilijat 20,15
3 Simo Örn Polvijärven Urheilijat 17,44
4 Kaapo Tuononen Juuan Urheilijat 17,32
5 Eetu Huttunen Juuan Urheilijat 15,11
6 Ilmari Tanninen Joensuun Kataja 10,55

P10 Keihäs
1 Veeti Pyykkö Pyhäselän Urheilijat 30,95
2 Perttu Reponen Kiteen Urheilijat 24,45
3 Elias Manninen Pyhäselän Urheilijat 22,11
4 Simo Örn Polvijärven Urheilijat 18,26
Eetu Huttunen Juuan Urheilijat DNS

P09 40m
Erä 1:
1 Fetja Naakka Juuan Jänne 07,17 Q
2 Petja Saukkonen Tohmajärven Urheilijat 07,36 Q
3 Juha Karjunen Pyhäselän Urheilijat 07,54 Q
4 Aarni Nyblom Lieksan Urheilijat 07,62 Q
5 Veeti Halonen Juuan Urheilijat 08,41
Jesse Jeskanen Tuupovaaran Urheilijat DNS
Erä 2:
1 Sakari Vallius Lieksan Urheilijat 07,14 Q
2 Riku Vähäniitty Joensuun Kataja 07,52 Q
3 Luukas Mäkelä Tuupovaaran Urheilijat 07,80
4 Janne Hiltunen Juuan Urheilijat 08,13
5 Veikka Huttunen Juuan Urheilijat 08,51
Yhdistetyt alkuerät:
1 Sakari Vallius Lieksan Urheilijat 07,14 Q
2 Fetja Naakka Juuan Jänne 07,17 Q
3 Petja Saukkonen Tohmajärven Urheilijat 07,36 Q
4 Riku Vähäniitty Joensuun Kataja 07,52 Q
5 Juha Karjunen Pyhäselän Urheilijat 07,54 Q
6 Aarni Nyblom Lieksan Urheilijat 07,62 Q
7 Luukas Mäkelä Tuupovaaran Urheilijat 07,80
8 Janne Hiltunen Juuan Urheilijat 08,13
9 Veeti Halonen Juuan Urheilijat 08,41
10 Veikka Huttunen Juuan Urheilijat 08,51
Jesse Jeskanen Tuupovaaran Urheilijat DNS
Loppukilpailu:
1 Sakari Vallius Lieksan Urheilijat 07,11
2 Fetja Naakka Juuan Jänne 07,13
3 Juha Karjunen Pyhäselän Urheilijat 07,44
4 Petja Saukkonen Tohmajärven Urheilijat 07,45
5 Riku Vähäniitty Joensuun Kataja 07,52
6 Aarni Nyblom Lieksan Urheilijat 07,66

P09 1000m
1 Miro Tanninen Joensuun Kataja 3.50,84
2 Niklas Hyvönen Pyhäselän Urheilijat 3.53,93
3 Fetja Naakka Juuan Jänne 3.56,87
4 Jarkko Reijonen Joensuun Kataja 4.00,49
5 Niko Hukka Polvijärven Urheilijat 4.08,24
6 Luukas Mäkelä Tuupovaaran Urheilijat 4.20,97
7 Petja Saukkonen Tohmajärven Urheilijat 4.21,48
8 Jaakko Nykyri Juuan Jänne 4.21,52
10 Aarni Nyblom Lieksan Urheilijat 4.22,13
Jesse Jeskanen Tuupovaaran Urheilijat DNS

P09 Pituus
1 Miro Tanninen Joensuun Kataja 340
2 Ekku Hyppönen Joensuun Kataja 329
3 Sakari Vallius Lieksan Urheilijat 328
4 Fetja Naakka Juuan Jänne 325
5 Niklas Hyvönen Pyhäselän Urheilijat 322
6 Juha Karjunen Pyhäselän Urheilijat 313
7 Aarni Nyblom Lieksan Urheilijat 311
8 Petja Saukkonen Tohmajärven Urheilijat 298
9 Riku Vähäniitty Joensuun Kataja 295
10 Jaakko Nykyri Juuan Jänne 290
11 Luukas Mäkelä Tuupovaaran Urheilijat 276
12 Janne Hiltunen Juuan Urheilijat 275
13 Veeti Halonen Juuan Urheilijat 266
14 Veikka Huttunen Juuan Urheilijat 238
Jere Piiroinen Pyhäselän Urheilijat DNS

P09 Keihäs
1 Niklas Hyvönen Pyhäselän Urheilijat 27,72
2 Jarkko Reijonen Joensuun Kataja 24,23
3 Miro Tanninen Joensuun Kataja 22,41
4 Sakari Vallius Lieksan Urheilijat 20,81
5 Aku Parviainen Tuupovaaran Urheilijat 19,96
6 Riku Vähäniitty Joensuun Kataja 16,86
7 Janne Hiltunen Juuan Urheilijat 14,78
8 Veikka Huttunen Juuan Urheilijat 13,56
9 Jaakko Nykyri Juuan Jänne 12,24
10 Niko Hukka Polvijärven Urheilijat 12,15
UP Fetja Naakka Juuan Jänne DNS
Jere Piiroinen Pyhäselän Urheilijat DNS
Jesse Jeskanen Tuupovaaran Urheilijat DNS

N 200m
1 Maarit Kiiskinen Lieksan Urheilijat 26,92 (-1,6)
2 Iida Kokko Joensuun Kataja 28,82
Noora Hämäläinen Joensuun Kataja DNS

N 800m
1 Ilona Saastamoinen Joensuun Kataja 2.31,57
2 Janette Ahponen Joensuun Kataja DNS

N 5000m
1 Jaana Honkanen Joensuun Kataja 18.26,05
2 Laura Karkkulainen Pyhäselän Urheilijat 19.15,71
3 Siiri Timonen Nurmeksen Sepot 25.16,39
Janette Ahponen Joensuun Kataja DNS

N 400m aj
1 Jutta Heikkinen Lieksan Urheilijat 1.06,77
2 Hertta Heikkinen Lieksan Urheilijat 1.09,99

N Seiväs
1 Carita Kröger Polvijärven Vauhti 350

N Pituus
1 Jaana Sieviläinen Joensuun Kataja 602 (-0,7)
2 Miia Kiiski Joensuun Kataja 566 (-0,1)
3 Jutta Heikkinen Lieksan Urheilijat 523 (-0,4)
4 Niina Kettunen Joensuun Kataja 488 (+0,2)
UP Henna Venäläinen Kuopion Reipas 486 (-0,8)
6 Iida Kokko Joensuun Kataja 484 (-0,5)
7 Maarit Kiiskinen Lieksan Urheilijat 479 (-0,8)
8 Mari Ovaskainen Juuan Urheilijat 428 (+0,0)
Hertta Heikkinen Lieksan Urheilijat DNS

N Kuula
1 Jutta Heikkinen Lieksan Urheilijat 12,41
2 Tiina Repo Juuan Urheilijat 11,91
3 Hertta Heikkinen Lieksan Urheilijat 10,27
4 Päivi Varis Pyhäselän Urheilijat 09,27
5 Maarit Kiiskinen Lieksan Urheilijat 08,90
UP Katri Lösönen Alavieskan Viri 08,53
6 Larisa Nykyri Juuan Jänne 06,54

N Moukari
1 Tiina Repo Juuan Urheilijat 42,52
2 Tiia Kokko Joensuun Kataja 41,58
3 Päivi Varis Pyhäselän Urheilijat 29,09
UP Katri Lösönen Alavieskan Viri 27,51
4 Päivi Sirviö Polvijärven Urheilijat 22,80

T15 100m
1 Elisa Puustinen Pyhäselän Urheilijat 14,88 (-1,9)
Janita Tukiainen Pyhäselän Urheilijat

T15 2000m
1 Jasmin Tukiainen Pyhäselän Urheilijat 7.22,77

T15 Kiekko
1 Julia Valo Pyhäselän Urheilijat 30,68
Krista Varis Pyhäselän Urheilijat DNS

T15 Keihäs
1 Krista Varis Pyhäselän Urheilijat 27,73
2 Julia Valo Pyhäselän Urheilijat 22,46

T14 100m
1 Ella Vähäniitty Joensuun Kataja 14,21 (-1,9)
2 Johanna Näykki Pyhäselän Urheilijat 14,68
3 Pihla Romppanen Pyhäselän Urheilijat 15,14
4 Kiia Karvonen Joensuun Kataja 15,18
Essi Tynkkynen Joensuun Kataja DNS

T14 2000m
1 Eveliina Pyykkö Pyhäselän Urheilijat 8.10,02

T14 Seiväs
1 Moona Kokkonen Lieksan Urheilijat 235

T14 Pituus
1 Juulia Auvinen Joensuun Kataja 484 (-0,1)
2 Pihla Romppanen Pyhäselän Urheilijat 478 (-1,7)
3 Ella Vähäniitty Joensuun Kataja 450 (-0,6)
4 Johanna Näykki Pyhäselän Urheilijat 447 (-0,4)
5 Moona Kokkonen Lieksan Urheilijat 387 (-0,5)
6 Essi Tynkkynen Joensuun Kataja 359 (-1,5)

T14 Kiekko
1 Heli Parviainen Pyhäselän Urheilijat 27,60
2 Ella Vähäniitty Joensuun Kataja 24,41
3 Tiia Pajarinen Polvijärven Urheilijat 23,75

T14 Keihäs
1 Laura Laakkonen Lieksan Urheilijat 38,01
2 Heli Parviainen Pyhäselän Urheilijat 34,77
3 Tiia Pajarinen Polvijärven Urheilijat 34,63
4 Juulia Auvinen Joensuun Kataja 33,17
5 Moona Kokkonen Lieksan Urheilijat 28,40

T13 60m
1 Silja Kempas Lieksan Urheilijat 08,57 (-2,2)
2 Anna Muhonen Joensuun Kataja 08,87
3 Hanna Siiskonen Joensuun Kataja 08,88
4 Jenni Nuutinen Pyhäselän Urheilijat 09,05
5 Venla Kettunen Lieksan Urheilijat 09,20
6 Aino Joutjärvi Pyhäselän Urheilijat 09,24

T13 1000m
1 Jenni Nuutinen Pyhäselän Urheilijat 3.36,48
2 Annika Piiparinen Lieksan Urheilijat 3.42,41
3 Moona Havula Pyhäselän Urheilijat 3.52,53

T13 Seiväs
1 Venla Kettunen Lieksan Urheilijat 215
2 Sari Reijonen Joensuun Kataja 160

T13 Pituus
1 Silja Kempas Lieksan Urheilijat 463 -1,2
2 Milja Pesonen Lieksan Urheilijat 462 -1,3
3 Anna Muhonen Joensuun Kataja 421 -1,9
4 Hanna Siiskonen Joensuun Kataja 419 -1,9
5 Jenni Nuutinen Pyhäselän Urheilijat 414 -2,4
6 Annika Piiparinen Lieksan Urheilijat 380 -1,1
7 Iida Heikkinen Outokummun Partio 293 -0,8

T13 Kiekko
1 Venla Kettunen Lieksan Urheilijat 31,75
2 Milja Pesonen Lieksan Urheilijat 27,50
3 Minea Suhonen Lieksan Urheilijat 26,38
4 Iida Heikkinen Outokummun Partio 20,03
5 Jutta Martikainen Lieksan Urheilijat 19,86
6 Moona Havula Pyhäselän Urheilijat 18,26
7 Victoria Moiseeva Juuan Jänne 18,21

T13 Keihäs
1 Milja Pesonen Lieksan Urheilijat 30,02
2 Minea Suhonen Lieksan Urheilijat 27,18
3 Jutta Martikainen Lieksan Urheilijat 22,13
4 Iida Heikkinen Outokummun Partio 16,83
5 Victoria Moiseeva Juuan Jänne 12,05

T12 60m
Erä 1:
1 Nina Mutanen Joensuun Kataja 08,94 (-0,8)
2 Aliisa Pekkanen Outokummun Partio 09,06
3 Milla Susi Pyhäselän Urheilijat 09,54
4 Aino Kaltiainen Lieksan Urheilijat 09,60
5 Sini Partanen Polvijärven Vauhti 09,93
Erä 2:
1 Kati Nuutinen Pyhäselän Urheilijat 09,20 (-0,3)
2 Micaela Lindsberg Pyhäselän Urheilijat 09,56
3 Kati Rouhiainen Pyhäselän Urheilijat 09,67
Riina Hainio Pyhäselän Urheilijat DNS
Yhdistetyt alkuerät:
1 Nina Mutanen Joensuun Kataja 08,94 Q
2 Aliisa Pekkanen Outokummun Partio 09,06 Q
3 Milla Susi Pyhäselän Urheilijat 09,54 Q
4 Aino Kaltiainen Lieksan Urheilijat 09,60 Q
5 Sini Partanen Polvijärven Vauhti 09,93 Q
6 Kati Nuutinen Pyhäselän Urheilijat 09,20 Q
7 Micaela Lindsberg Pyhäselän Urheilijat 09,56
8 Kati Rouhiainen Pyhäselän Urheilijat 09,67
Riina Hainio Pyhäselän Urheilijat DNS
Loppukilpailu:
1 Nina Mutanen Joensuun Kataja 09,12
2 Aliisa Pekkanen Outokummun Partio 09,21
3 Kati Nuutinen Pyhäselän Urheilijat 09,56
4 Milla Susi Pyhäselän Urheilijat 09,70
5 Aino Kaltiainen Lieksan Urheilijat 09,89
Sini Partanen Polvijärven Vauhti DNS

T12 1000m
1 Jutta Nuutinen Pyhäselän Urheilijat 3.32,78
2 Petra Väänänen Joensuun Kataja 3.38,67
3 Aino Kaltiainen Lieksan Urheilijat 3.42,71
4 Minerva Karppanen Kiteen Urheilijat 3.43,79
5 Sini Partanen Polvijärven Vauhti 3.55,88

T12 Seiväs
1 Kati Nuutinen Pyhäselän Urheilijat 180
2 Jutta Nuutinen Pyhäselän Urheilijat 180

T12 Pituus
1 Aliisa Pekkanen Outokummun Partio 402
2 Nina Mutanen Joensuun Kataja 394
3 Jonna Valo Pyhäselän Urheilijat 391
4 Kati Nuutinen Pyhäselän Urheilijat 383
5 Milla Susi Pyhäselän Urheilijat 373
6 Jutta Nuutinen Pyhäselän Urheilijat 370
7 Micaela Lindsberg Pyhäselän Urheilijat 370
8 Petra Väänänen Joensuun Kataja DNS

T12 Kiekko
1 Jonna Valo Pyhäselän Urheilijat 23,60
2 Petra Väänänen Joensuun Kataja 23,47
3 Riina Hainio Pyhäselän Urheilijat 18,92
4 Micaela Lindsberg Pyhäselän Urheilijat 15,21
5 Miia Saarelainen Lieksan Urheilijat 13,28

T12 Keihäs
1 Aliisa Pekkanen Outokummun Partio 22,71
2 Riina Hainio Pyhäselän Urheilijat 21,79
3 Jonna Valo Pyhäselän Urheilijat 20,21
4 Nina Mutanen Joensuun Kataja 18,43
5 Miia Saarelainen Lieksan Urheilijat 13,61

T11 60m
Erä 1:
1 Riina Kettunen Lieksan Urheilijat 09,39
2 Venla Hyvärinen Polvijärven Vauhti 10,18
3 Anna-Stiina Heikkinen Outokummun Partio 10,50
4 Veera Karvinen Pyhäselän Urheilijat 11,32
Erä 2:
1 Jenna Kiiskinen Joensuun Kataja 09,79
2 Kiia Miettinen Pyhäselän Urheilijat 09,83
3 Aada Tiainen Polvijärven Vauhti 10,74
4 Riina Hassinen Pyhäselän Urheilijat 10,92
Yhdistetyt alkuerät:
1 Riina Kettunen Lieksan Urheilijat 09,39 Q
2 Jenna Kiiskinen Joensuun Kataja 09,79 Q
3 Kiia Miettinen Pyhäselän Urheilijat 09,83 Q
4 Venla Hyvärinen Polvijärven Vauhti 10,18 Q
5 Anna-Stiina Heikkinen Outokummun Partio 10,50 Q
6 Aada Tiainen Polvijärven Vauhti 10,74 Q
7 Riina Hassinen Pyhäselän Urheilijat 10,92
8 Veera Karvinen Pyhäselän Urheilijat 11,32
Loppukilpailu:
1 Riina Kettunen Lieksan Urheilijat 09,47
2 Kiia Miettinen Pyhäselän Urheilijat 09,51
3 Jenna Kiiskinen Joensuun Kataja 09,93
4 Venla Hyvärinen Polvijärven Vauhti 10,52
5 Anna-Stiina Heikkinen Outokummun Partio 10,59
6 Aada Tiainen Polvijärven Vauhti 10,98

T11 1000m
1 Tanja Ryynänen Lieksan Urheilijat 3.42,34
2 Kiia Miettinen Pyhäselän Urheilijat 4.02,09
3 Salla Rönkkö Pyhäselän Urheilijat 4.10,60
4 Veera Karvinen Pyhäselän Urheilijat 4.33,12
5 Aada Tiainen Polvijärven Vauhti 4.35,82
Riina Hassinen Pyhäselän Urheilijat DNS

T11 Korkeus
1 Venla Hyvärinen Polvijärven Vauhti 125
2 Tanja Ryynänen Lieksan Urheilijat 120
3 Aada Tiainen Polvijärven Vauhti 115

T11 3-Loikka
1 Jenna Kiiskinen Joensuun Kataja 07,99
2 Tanja Ryynänen Lieksan Urheilijat 07,67
3 Veera Karvinen Pyhäselän Urheilijat 06,78

T11 Kuula
1 Riina Kettunen Lieksan Urheilijat 07,53
2 Johanna Varis Pyhäselän Urheilijat 07,01
3 Anna-Stiina Heikkinen Outokummun Partio 06,07

T11 Moukari
1 Riina Kettunen Lieksan Urheilijat 22,58
2 Anna-Stiina Heikkinen Outokummun Partio 19,11
3 Venla Hyvärinen Polvijärven Vauhti 18,72
4 Johanna Varis Pyhäselän Urheilijat 17,09

T10 60m
Erä 1:
1 Petra Lappalainen Joensuun Kataja 10,10
2 Vilma Vesterinen Pyhäselän Urheilijat 10,41
3 Iida Hartikainen Juuan Urheilijat 10,69
4 Venla Heikkinen Juuan Urheilijat 13,69
Erä 2:
1 Linnea Pekkanen Outokummun Partio 09,80
2 Veera Kontkanen Pyhäselän Urheilijat 10,23
3 Reetta Naumanen Outokummun Partio 10,58
Yhdistetyt alkuerät:
1 Linnea Pekkanen Outokummun Partio 09,80 Q
2 Petra Lappalainen Joensuun Kataja 10,10 Q
3 Veera Kontkanen Pyhäselän Urheilijat 10,23 Q
4 Vilma Vesterinen Pyhäselän Urheilijat 10,41 Q
5 Reetta Naumanen Outokummun Partio 10,58 Q
6 Iida Hartikainen Juuan Urheilijat 10,69 Q
7 Venla Heikkinen Juuan Urheilijat 13,69
Loppukilpailu:
1 Linnea Pekkanen Outokummun Partio 10,03
2 Petra Lappalainen Joensuun Kataja 10,28
3 Veera Kontkanen Pyhäselän Urheilijat 10,37
4 Vilma Vesterinen Pyhäselän Urheilijat 10,53
5 Reetta Naumanen Outokummun Partio 10,62
6 Iida Hartikainen Juuan Urheilijat 11,02

T10 1000m
1 Veera Kontkanen Pyhäselän Urheilijat 4.06,15
2 Tuuli Kinnunen Pyhäselän Urheilijat 4.19,98
Iida Hartikainen Juuan Urheilijat DNF
UP Reetta Naumanen Outokummun Partio DNS

T10 Seiväs
UP Riina Palviainen Lieksan Urheilijat 150

T10 Pituus
1 Petra Lappalainen Joensuun Kataja 336
2 Linnea Pekkanen Outokummun Partio 335
3 Veera Kontkanen Pyhäselän Urheilijat 326
4 Reetta Naumanen Outokummun Partio 315
5 Vilma Vesterinen Pyhäselän Urheilijat 303
6 Hanna Toivanen Juuan Jänne 302
7 Tuuli Kinnunen Pyhäselän Urheilijat 301
8 Iida Hartikainen Juuan Urheilijat 291

T10 Kiekko
1 Piia Pennanen Juuan Jänne 17,28
2 Hanna Toivanen Juuan Jänne 15,94
3 Lotta Martikainen Lieksan Urheilijat 14,18
4 Milla Martikainen Lieksan Urheilijat 13,91
5 Tuuli Kinnunen Pyhäselän Urheilijat 08,54

T10 Keihäs
1 Hanna Toivanen Juuan Jänne 18,60
2 Linnea Pekkanen Outokummun Partio 15,88
3 Milla Martikainen Lieksan Urheilijat 13,68
4 Reetta Naumanen Outokummun Partio 12,90
5 Petra Lappalainen Joensuun Kataja 11,58
6 Lotta Martikainen Lieksan Urheilijat 11,30
7 Venla Heikkinen Juuan Urheilijat 09,10

T09 40m
Erä 1:
1 Netta-Noora Lappalainen Pyhäselän Urheilijat 07,17
2 Aida Vornanen Joensuun Kataja 07,42
3 Aada Kokko Joensuun Kataja 07,47
4 Sanni Toivanen Juuan Jänne 08,27
5 Helmi Kärkkäinen Lieksan Urheilijat 09,39
Erä 2:
1 Elina Nivajärvi Joensuun Kataja 07,08
2 Asta Riikonen Polvijärven Vauhti 07,65
3 Aino Pyykkö Lieksan Urheilijat 07,82
4 Siiri Hartikainen Juuan Urheilijat 07,93
5 Kiira Kiiskinen Joensuun Kataja 08,42
Erä 3:
1 Oona Huovinen Pyhäselän Urheilijat 07,32
2 Tiia Rantala Polvijärven Vauhti 07,53
3 Sofia Raatikainen Pyhäselän Urheilijat 07,68
4 Iitu Oksman Juuan Jänne 08,57
5 Emma Tuononen Juuan Urheilijat 08,63
6 Noora Antikainen Polvijärven Vauhti 08,71
Erä 4:
1 Heta Kettunen Lieksan Urheilijat 07,36
2 Nicola Lindsberg Pyhäselän Urheilijat 07,42
3 Ella Joutjärvi Pyhäselän Urheilijat 07,66
4 Laura Niemeläinen Joensuun Kataja 07,98
5 Maija Boren Lieksan Urheilijat 08,02
Yhdistetyt alkuerät:
1 Elina Nivajärvi Joensuun Kataja 07,08 Q
2 Netta-Noora Lappalainen Pyhäselän Urheilijat 07,17 Q
3 Oona Huovinen Pyhäselän Urheilijat 07,32 Q
4 Heta Kettunen Lieksan Urheilijat 07,36 Q
5 Aida Vornanen Joensuun Kataja 07,42 Q
6 Nicola Lindsberg Pyhäselän Urheilijat 07,42 Q
7 Aada Kokko Joensuun Kataja 07,47
8 Tiia Rantala Polvijärven Vauhti 07,53
9 Asta Riikonen Polvijärven Vauhti 07,65
10 Ella Joutjärvi Pyhäselän Urheilijat 07,66
11 Sofia Raatikainen Pyhäselän Urheilijat 07,68
12 Aino Pyykkö Lieksan Urheilijat 07,82
13 Siiri Hartikainen Juuan Urheilijat 07,93
14 Laura Niemeläinen Joensuun Kataja 07,98
15 Maija Boren Lieksan Urheilijat 08,02
16 Sanni Toivanen Juuan Jänne 08,27
17 Kiira Kiiskinen Joensuun Kataja 08,42
18 Iitu Oksman Juuan Jänne 08,57
19 Emma Tuononen Juuan Urheilijat 08,63
20 Noora Antikainen Polvijärven Vauhti 08,71
21 Helmi Kärkkäinen Lieksan Urheilijat 09,39
Loppukilpailu:
1 Elina Nivajärvi Joensuun Kataja 06,89
2 Netta-Noora Lappalainen Pyhäselän Urheilijat 07,12
3 Heta Kettunen Lieksan Urheilijat 07,30
4 Oona Huovinen Pyhäselän Urheilijat 07,31
5 Aida Vornanen Joensuun Kataja 07,43
6 Nicola Lindsberg Pyhäselän Urheilijat 07,45

T09 1000m
1 Karla Könönen Pyhäselän Urheilijat 3.53,97
2 Sofia Raatikainen Pyhäselän Urheilijat 4.05,11
3 Heta Kettunen Lieksan Urheilijat 4.08,28
4 Maija Boren Lieksan Urheilijat 4.20,78
5 Elina Nivajärvi Joensuun Kataja 4.31,16
6 Aida Vornanen Joensuun Kataja 4.33,75
7 Sini Lehikoinen Pyhäselän Urheilijat 4.33,76
8 Siiri Hartikainen Juuan Urheilijat 4.50,37
9 Pirita Kärkkäinen Lieksan Urheilijat 4.51,96
10 Helmi Kärkkäinen Lieksan Urheilijat 5.11,90

T09 Pituus
1 Karla Könönen Pyhäselän Urheilijat 359
2 Netta-Noora Lappalainen Pyhäselän Urheilijat 356
3 Elina Nivajärvi Joensuun Kataja 342
4 Riina Palviainen Lieksan Urheilijat 330
5 Aida Vornanen Joensuun Kataja 329
6 Oona Huovinen Pyhäselän Urheilijat 321
7 Sini Lehikoinen Pyhäselän Urheilijat 318
8 Sofia Raatikainen Pyhäselän Urheilijat 314
9 Aada Kokko Joensuun Kataja 300
10 Laura Niemeläinen Joensuun Kataja 297
11 Tiia Rantala Polvijärven Vauhti 292
12 Nicola Lindsberg Pyhäselän Urheilijat 288
13 Siiri Hartikainen Juuan Urheilijat 283
14 Asta Riikonen Polvijärven Vauhti 274
15 Aino Pyykkö Lieksan Urheilijat 263
16 Sanni Toivanen Juuan Jänne 248
17 Iitu Oksman Juuan Jänne 246
18 Emma Tuononen Juuan Urheilijat 244
19 Noora Antikainen Polvijärven Vauhti 238
20 Pirita Kärkkäinen Lieksan Urheilijat 237
21 Helmi Kärkkäinen Lieksan Urheilijat 207

T09 Keihäs
1 Sini Lehikoinen Pyhäselän Urheilijat 16,71
2 Karla Könönen Pyhäselän Urheilijat 16,25
3 Riina Palviainen Lieksan Urheilijat 15,50
4 Nicola Lindsberg Pyhäselän Urheilijat 14,76
5 Heta Kettunen Lieksan Urheilijat 14,70
6 Netta-Noora Lappalainen Pyhäselän Urheilijat 11,98
7 Ella Joutjärvi Pyhäselän Urheilijat 10,16
8 Sanni Toivanen Juuan Jänne 09,92
9 Pirita Kärkkäinen Lieksan Urheilijat 05,82

Lieksa 29.07

M 100m
Erä 1:
1 Sami Vartiainen Polvijärven Vauhti 11,55 (-1,5)
2 Joona Kokkola Valtimon Vasama 11,84
3 Kari Paakkunainen Joensuun Kataja 12,05
4 Antti Koskinen Joensuun Kataja 12,43
Stas Ryanzhin Lappeenrannan Urheilu-Miehet DNS
Pertti Huovinen Kajaanin Kipinä DNS
Erä 2:
1 Niko Nyman Valtimon Vasama 11,39 (-1,4)
2 Ville-Pekka Kokko Joensuun Kataja 11,54
3 Henry Huusko Pyhäselän Urheilijat 11,58
4 Juho Seppänen Kajaanin Kipinä 11,99
5 Juhani Ryynänen Juuan Urheilijat 13,85
Aleksi Lappalainen Polvijärven Urheilijat
Yhdistetyt alkuerät:
1 Niko Nyman Valtimon Vasama 11,39 Q
2 Ville-Pekka Kokko Joensuun Kataja 11,54 Q
3 Sami Vartiainen Polvijärven Vauhti 11,55 Q
4 Henry Huusko Pyhäselän Urheilijat 11,58 Q
5 Joona Kokkola Valtimon Vasama 11,84 Q
6 Juho Seppänen Kajaanin Kipinä 11,99 Q
7 Kari Paakkunainen Joensuun Kataja 12,05
8 Antti Koskinen Joensuun Kataja 12,43
9 Juhani Ryynänen Juuan Urheilijat 13,85
Stas Ryanzhin Lappeenrannan Urheilu-Miehet DNS
Pertti Huovinen Kajaanin Kipinä DNS
Aleksi Lappalainen Polvijärven Urheilijat DNS
Loppukilpailu:
1 Niko Nyman Valtimon Vasama 11,22 (-0,4)
2 Sami Vartiainen Polvijärven Vauhti 11,24
3 Ville-Pekka Kokko Joensuun Kataja 11,43
4 Henry Huusko Pyhäselän Urheilijat 11,45
5 Antti Koskinen Joensuun Kataja 12,03
6 Juhani Ryynänen Juuan Urheilijat 13,75

M 400m
1 Sami Oinonen Lieksan Urheilijat 55,23
2 Kari Paakkunainen Joensuun Kataja 58,00
UP Juho Seppänen Kajaanin Kipinä 52,78
Joona Kokkola Valtimon Vasama DNS
Juhani Ryynänen Juuan Urheilijat DNS

M 1500m
1 Oskari Pennanen Juuan Jänne 4.03,83
2 Jiri Karjalainen Joensuun Kataja 4.17,09
3 Sakari Hukka Polvijärven Urheilijat 4.26,59
4 Sami Oinonen Lieksan Urheilijat 4.34,40
5 Jussi Karkkulainen Pyhäselän Urheilijat 4.40,95
Teemu Ruippo Joensuun Kataja DNS

M 110m aj
1 Ville Sirviö Polvijärven Urheilijat 18,72 (-1,9)
2 Juhani Ryynänen Juuan Urheilijat 23,24
Niko Tahvanainen Pyhäselän Urheilijat DNS

M Seiväs
1 Anssi Vänskä Lieksan Urheilijat 320
2 Atso Vänskä Lieksan Urheilijat 300
Jari Keronen Oravisalon Urheilijat NH

M 3-Loikka
1 Ville Ovaskainen Juuan Urheilijat 12,05 (+1,8)
2 Ville Sirviö Polvijärven Urheilijat 11,22 (+0,2)

M Kiekko
1 Teemu Olli Joensuun Kataja 48,92
2 Antoni Stranden Joensuun Kataja 39,79
3 Ville Ovaskainen Juuan Urheilijat 35,41
4 Pauli Havukainen Joensuun Kataja 31,53

M Keihäs
1 Anssi Liimatta Joensuun Kataja 63,97
2 Henri Parviainen Kiihtelysvaaran Urheilijat 63,62
3 Ville Kamppuri Pyhäselän Urheilijat 54,03
4 Antoni Stranden Joensuun Kataja 50,12
5 Aleksi Lappalainen Polvijärven Urheilijat 45,72
6 Ville Sirviö Polvijärven Urheilijat 45,30
7 Atso Vänskä Lieksan Urheilijat 43,20
UP Sami Tossavainen Pielaveden Alku 63,70
Mikko Anttonen Joensuun Kataja DNS

P15 300m
1 Patrik Torn Pyhäselän Urheilijat 41,17
Joona Hyvärinen Polvijärven Vauhti DNS

P15 800m
1 Jiri Karjalainen Joensuun Kataja 2.09,69
Joona Hyvärinen Polvijärven Vauhti DNS

P15 Seiväs
1 Juha Rokkonen Lieksan Urheilijat 220

P15 Kiekko
1 Jere Sivonen Pyhäselän Urheilijat 50,43
2 Patrik Torn Pyhäselän Urheilijat 38,95
3 Kimmo Martikainen Lieksan Urheilijat 32,45
4 Juha Rokkonen Lieksan Urheilijat 24,74

P15 Keihäs
1 Patrik Torn Pyhäselän Urheilijat 56,26
2 Juha Rokkonen Lieksan Urheilijat 37,79

P14 300m
1 Mikko Turunen Tuupovaaran Urheilijat 55,89
Elmo Vesterinen Pyhäselän Urheilijat DNS

P14 800m
1 Kalle Koivusalo Ilomantsin Urheilijat 2.21,76
2 Mikko Turunen Tuupovaaran Urheilijat 3.14,55
UP Arttu Simanainen Joensuun Kataja 2.39,16
Jere Kamppuri Pyhäselän Urheilijat DNS

P14 Pituus
1 Kalle Koivusalo Ilomantsin Urheilijat 508 (-1,4)
2 Toni Meriläinen Juuan Urheilijat 465 (-1,8)

P14 3-Loikka
Toni Meriläinen Juuan Urheilijat

P14 Kiekko
1 Eetu Koskinen Joensuun Kataja 29,69
2 Aleksi Timonen Polvijärven Vauhti 22,98

P14 Keihäs
1 Kalle Koivusalo Ilomantsin Urheilijat 40,67
2 Eetu Koskinen Joensuun Kataja 37,51
3 Elmo Vesterinen Pyhäselän Urheilijat 29,48

P13 200m
1 Samu Kempas Lieksan Urheilijat 28,64 (-0,9)
2 Santeri Örn Polvijärven Urheilijat 30,41
3 Ismo Partanen Polvijärven Vauhti 31,01
4 Tero Juntunen Juuan Urheilijat 32,04
5 Santeri Heikkinen Juuan Urheilijat 44,13

P13 60m aj
1 Mitro Vauhkonen Joensuun Kataja 10,08 (-0,6)
2 Tero Juntunen Juuan Urheilijat 12,87
3 Timo Ryynänen Lieksan Urheilijat 13,65
4 Santeri Heikkinen Juuan Urheilijat 15,10

P13 Seiväs
1 Timo Ryynänen Lieksan Urheilijat 200

P13 Pituus
1 Mitro Vauhkonen Joensuun Kataja 481 (-3,9)
2 Samu Kempas Lieksan Urheilijat 466 (-1,8)
3 Aleksi Vauhkonen Joensuun Kataja 403 (-0,6)
4 Tero Juntunen Juuan Urheilijat 402 (-3,5)
5 Tommi Herukka Pyhäselän Urheilijat 364 (-1,7)
6 Santeri Heikkinen Juuan Urheilijat 275 (-2,4)

P13 Kiekko
1 Tuukka Karhinen Juuan Urheilijat 31,01
2 Teemu Sirviö Polvijärven Urheilijat 28,49
3 Santeri Örn Polvijärven Urheilijat 27,63
4 Saku Pennanen Joensuun Kataja 24,61
5 Pyry Makkonen Pyhäselän Urheilijat 24,15
6 Timo Ryynänen Lieksan Urheilijat 18,65

P13 Keihäs
1 Tuukka Karhinen Juuan Urheilijat 39,32
2 Saku Pennanen Joensuun Kataja 38,55
3 Santeri Örn Polvijärven Urheilijat 37,80
4 Tommi Herukka Pyhäselän Urheilijat 31,31
5 Teemu Sirviö Polvijärven Urheilijat 29,22

P12 200m
1 Eeki Kokkonen Lieksan Urheilijat 31,46 (-0,5)
2 Markus Kasanen Joensuun Kataja 31,82

P12 60m aj
1 Markus Kasanen Joensuun Kataja 11,56 (-1,2)
2 Eeki Kokkonen Lieksan Urheilijat 12,15

P12 Pituus
1 Markus Kasanen Joensuun Kataja 412 (-3,0)
2 Jasu Kähkönen Juuan Urheilijat 248 (-2,2)

P12 Kiekko
1 Ville Halonen Kiteen Urheilijat 28,86
2 Veikka Rantanen Lieksan Urheilijat 24,91
3 Aatu Nousiainen Pyhäselän Urheilijat 21,99
4 Jesse Kukkonen Juuan Urheilijat 18,33
5 Jasu Kähkönen Juuan Urheilijat 15,81
Mika Halonen Juuan Urheilijat DNS
Sami Kukkonen Juuan Urheilijat DNS

P12 Keihäs
1 Eeki Kokkonen Lieksan Urheilijat 36,62
2 Veikka Rantanen Lieksan Urheilijat 28,36
Jesse Kukkonen Juuan Urheilijat DNS

P11 200m
1 Santtu Räsänen Joensuun Kataja 30,72 (0,0)
2 Onni Walling Polvijärven Urheilijat 32,11
3 Samuel Auvinen Joensuun Kataja 33,47
Miika Kempas Lieksan Urheilijat DNS

P11 60m aj
1 Santtu Räsänen Joensuun Kataja 10,77 (-3,5)
2 Jesse Piiroinen Pyhäselän Urheilijat 11,77
3 Onni Walling Polvijärven Urheilijat 13,23
Miro Tanskanen Polvijärven Urheilijat DNS

P11 Seiväs
1 Santtu Räsänen Joensuun Kataja 180

P11 Pituus
1 Jesse Piiroinen Pyhäselän Urheilijat 422
2 Miika Kempas Lieksan Urheilijat 400
3 Samuel Auvinen Joensuun Kataja 329
Miro Tanskanen Polvijärven Urheilijat DNS

P11 Kiekko
1 Peetu Karhinen Juuan Urheilijat 21,45
2 Aatu Pajarinen Polvijärven Urheilijat 18,77

P11 Keihäs
1 Oskari Pirinen Kiteen Urheilijat 35,19
2 Jesse Piiroinen Pyhäselän Urheilijat 33,87
3 Samuel Auvinen Joensuun Kataja 28,87
4 Onni Walling Polvijärven Urheilijat 26,40
5 Peetu Karhinen Juuan Urheilijat 24,27
6 Aatu Pajarinen Polvijärven Urheilijat 19,09
Miro Tanskanen Polvijärven Urheilijat DNS

P10 200m
1 Arttu Tuononen Juuan Urheilijat 34,84 (0,0)

P10 60m aj
1 Ilmari Tanninen Joensuun Kataja 14,76
Pekka Kärkkäinen Lieksan Urheilijat DNS

P10 Korkeus
1 Kaapo Tuononen Juuan Urheilijat 110
2 Arttu Tuononen Juuan Urheilijat 100
3 Ilmari Tanninen Joensuun Kataja 090
Pekka Kärkkäinen Lieksan Urheilijat DNS

P10 Kuula
1 Mirko Huovinen Pyhäselän Urheilijat 8,05
2 Simo Örn Polvijärven Urheilijat 6,72
3 Kaapo Tuononen Juuan Urheilijat 5,89
4 Ilmari Tanninen Joensuun Kataja 5,74
5 Eetu Huttunen Juuan Urheilijat 5,24
Teemu Säppi Nurmeksen Sepot DNS
Pekka Kärkkäinen Lieksan Urheilijat DNS

P10 Moukari
1 Mirko Huovinen Pyhäselän Urheilijat 28,26 UPE
2 Kaapo Tuononen Juuan Urheilijat 17,42
UP Juha Karjunen Pyhäselän Urheilijat 17,34
3 Simo Örn Polvijärven Urheilijat 12,94
Eetu Huttunen Juuan Urheilijat DNS

P09 200m
1 Sakari Vallius Lieksan Urheilijat 34,51 (-0,1)
2 Miro Tanninen Joensuun Kataja 34,99
3 Fetja Naakka Juuan Jänne 35,91
4 Niko Hukka Polvijärven Urheilijat 37,13
5 Juha Karjunen Pyhäselän Urheilijat 37,20
6 Janne Hiltunen Juuan Urheilijat 40,98
7 Aarni Nyblom Lieksan Urheilijat 40,99

P09 Korkeus
1 Niklas Hyvönen Pyhäselän Urheilijat 105
2 Miro Tanninen Joensuun Kataja 100
3 Ekku Hyppönen Joensuun Kataja 095
4 Aarni Nyblom Lieksan Urheilijat 085
4 Fetja Naakka Juuan Jänne 085
6 Jaakko Nykyri Juuan Jänne 085
7 Veikka Huttunen Juuan Urheilijat 075

P09 Kuula
1 Niklas Hyvönen Pyhäselän Urheilijat 7,92
2 Miro Tanninen Joensuun Kataja 6,40
3 Fetja Naakka Juuan Jänne 6,39
4 Aku Parviainen Tuupovaaran Urheilijat 6,11
5 Jaakko Nykyri Juuan Jänne 5,61
6 Sakari Vallius Lieksan Urheilijat 5,39
7 Janne Hiltunen Juuan Urheilijat 5,31
8 Veikka Huttunen Juuan Urheilijat 4,63
9 Aarni Nyblom Lieksan Urheilijat 4,56

P09 Kiekko
1 Niklas Hyvönen Pyhäselän Urheilijat 23,57
2 Aku Parviainen Tuupovaaran Urheilijat 17,89
3 Juha Karjunen Pyhäselän Urheilijat 17,43
4 Sakari Vallius Lieksan Urheilijat 14,49
5 Veikka Huttunen Juuan Urheilijat 10,46
Jaakko Nykyri Juuan Jänne NM
Fetja Naakka Juuan Jänne DNS

N 100m
1 Sanna Jaatinen Joensuun Kataja 12,96 (-1,8)
2 Miia Kiiski Joensuun Kataja 12,99
3 Niina Kettunen Joensuun Kataja 13,32
4 Henna Venäläinen Kuopion Reipas 13,89
5 Iida Kokko Joensuun Kataja 13,97

N 1500m
1 Laura Karkkulainen Pyhäselän Urheilijat 5.00,71
2 Kati Karkkulainen Pyhäselän Urheilijat 6.57,05

N 100m aj
1 Jutta Heikkinen Lieksan Urheilijat 15,05 (-2,7)
2 Hertta Heikkinen Lieksan Urheilijat 15,06
3 Maarit Kiiskinen Lieksan Urheilijat 17,14
4 Carita Kröger Polvijärven Vauhti 17,59

N Korkeus
1 Jutta Heikkinen Lieksan Urheilijat 166
2 Marianne Pykäläinen Joensuun Kataja 166
3 Hertta Heikkinen Lieksan Urheilijat 163

N 3-Loikka
1 Niina Kettunen Joensuun Kataja 10,70 (+0,5)
2 Iida Kokko Joensuun Kataja 09,87 (+0,5)
3 Mari Ovaskainen Juuan Urheilijat 09,57 (+1,3)

N Kiekko
1 Katri Hirvonen Joensuun Kataja 52,43
2 Tiina Repo Juuan Urheilijat 37,34
3 Päivi Hamunen Outokummun Partio 33,66
4 Hanna Sarkkinen Pyhäselän Urheilijat 33,48
5 Päivi Varis Pyhäselän Urheilijat 24,41
6 Päivi Sirviö Polvijärven Urheilijat 21,58
7 Larisa Nykyri Juuan Jänne 15,69
UP Katri Lösönen Alavieskan Viri 24,72

N Keihäs
1 Heli Liimatta Joensuun Kataja 44,19
2 Kukkamaaria Heikkinen Juuan Urheilijat 36,27
3 Hertta Heikkinen Lieksan Urheilijat 35,23
4 Maarit Kiiskinen Lieksan Urheilijat 27,07
5 Päivi Varis Pyhäselän Urheilijat 20,11
6 Päivi Sirviö Polvijärven Urheilijat 20,05
UP Heidi Nokekelainen Simpeleen Urheilijat DNS

T15 800m
1 Jasmin Tukiainen Pyhäselän Urheilijat 2.38,29
Janita Tukiainen Pyhäselän Urheilijat DNS

T15 80m aj
1 Sanna Jaatinen Joensuun Kataja 11,93 (-1,4)

T15 Korkeus
1 Elisa Puustinen Pyhäselän Urheilijat 150
2 Julia Valo Pyhäselän Urheilijat 120

T15 Kuula
1 Sanna Jaatinen Joensuun Kataja 09,91
2 Julia Valo Pyhäselän Urheilijat 09,58
3 Krista Varis Pyhäselän Urheilijat 09,15

T15 Moukari
1 Krista Varis Pyhäselän Urheilijat 44,18
2 Julia Valo Pyhäselän Urheilijat 34,32
3 Sanna Jaatinen Joensuun Kataja 28,66

T14 300m
1 Juulia Auvinen Joensuun Kataja 47,19

T14 80m aj
1 Moona Kokkonen Lieksan Urheilijat 14,40 (-1,4)
2 Johanna Näykki Pyhäselän Urheilijat 15,17
Pihla Romppanen Pyhäselän Urheilijat DNS

T14 Korkeus
1 Moona Kokkonen Lieksan Urheilijat 153
2 Essi Tynkkynen Joensuun Kataja 130

T14 3-Loikka
1 Johanna Näykki Pyhäselän Urheilijat 9,52 +1,56
2 Moona Kokkonen Lieksan Urheilijat 9,06 +0,84
Pihla Romppanen Pyhäselän Urheilijat DNS

T14 Kuula
1 Laura Karjunen Pyhäselän Urheilijat 09,70
2 Tiia Pajarinen Polvijärven Urheilijat 08,65

T14 Moukari
1 Laura Karjunen Pyhäselän Urheilijat 37,04
2 Essi Tynkkynen Joensuun Kataja 17,74

T13 200m
1 Silja Kempas Lieksan Urheilijat 27,92 (0,0)
2 Jenni Nuutinen Pyhäselän Urheilijat 29,68
3 Hanna Siiskonen Joensuun Kataja 30,24
4 Annika Piiparinen Lieksan Urheilijat 30,61

T13 60m aj
1 Milja Pesonen Lieksan Urheilijat 11,07 (+0,9)
2 Hanna Siiskonen Joensuun Kataja 11,09
3 Jenni Nuutinen Pyhäselän Urheilijat 11,82

T13 Korkeus
1 Jenni Nuutinen Pyhäselän Urheilijat 135
2 Venla Kettunen Lieksan Urheilijat 135
3 Milja Pesonen Lieksan Urheilijat 135
Anna Muhonen Joensuun Kataja DNS

T13 3-Loikka
1 Milja Pesonen Lieksan Urheilijat 9,86 (+1,9)
Annika Piiparinen Lieksan Urheilijat DNS
Anna Muhonen Joensuun Kataja DNS

T13 Kuula
1 Venla Kettunen Lieksan Urheilijat 9,86
2 Iida Heikkinen Outokummun Partio 8,64
3 Jutta Martikainen Lieksan Urheilijat 7,94
4 Minea Suhonen Lieksan Urheilijat 7,87
5 Victoria Moiseeva Juuan Jänne 6,11

T13 Moukari
1 Venla Kettunen Lieksan Urheilijat 41,12
2 Jutta Martikainen Lieksan Urheilijat 24,87
3 Minea Suhonen Lieksan Urheilijat 21,88
4 Victoria Moiseeva Juuan Jänne 20,81
5 Iida Heikkinen Outokummun Partio 19,42

T12 200m
1 Nina Mutanen Joensuun Kataja 30,41 (-0,7)
2 Jutta Nuutinen Pyhäselän Urheilijat 30,95
3 Kati Rouhiainen Pyhäselän Urheilijat 31,97
4 Petra Väänänen Joensuun Kataja 32,19
5 Sini Partanen Polvijärven Vauhti 32,28
6 Aino Kaltiainen Lieksan Urheilijat 32,42

T12 60m aj
1 Kati Nuutinen Pyhäselän Urheilijat 11,22 (-0,4)
2 Aliisa Pekkanen Outokummun Partio 11,55
3 Petra Väänänen Joensuun Kataja 12,64
4 Aino Kaltiainen Lieksan Urheilijat 12,97

T12 Korkeus
1 Jonna Valo Pyhäselän Urheilijat 130
2 Aliisa Pekkanen Outokummun Partio 130
3 Jutta Nuutinen Pyhäselän Urheilijat 125
4 Kati Nuutinen Pyhäselän Urheilijat 125

T12 3-Loikka
1 Kati Nuutinen Pyhäselän Urheilijat 9,01 (+0,2)
2 Jonna Valo Pyhäselän Urheilijat 8,70 (+0,9)
3 Aliisa Pekkanen Outokummun Partio 8,52 (+1,6)
4 Micaela Lindsberg Pyhäselän Urheilijat 8,43 (+0,2)

T12 Kuula
1 Nina Mutanen Joensuun Kataja 7,30
2 Micaela Lindsberg Pyhäselän Urheilijat 6,80
3 Jutta Nuutinen Pyhäselän Urheilijat 6,00

T12 Moukari
1 Jonna Valo Pyhäselän Urheilijat 20,03
2 Miia Saarelainen Lieksan Urheilijat 16,70

T11 200m
1 Tanja Ryynänen Lieksan Urheilijat 32,66
2 Jenna Kiiskinen Joensuun Kataja 32,80
3 Riina Hassinen Pyhäselän Urheilijat 35,09
4 Saana Hartikainen Pyhäselän Urheilijat 35,21
5 Aada Tiainen Polvijärven Vauhti 36,87
6 Salla Rönkkö Pyhäselän Urheilijat 40,98

T11 60m aj
Erä 1:
1 Tanja Ryynänen Lieksan Urheilijat 11,52 (-1,8)
2 Jenna Kiiskinen Joensuun Kataja 11,61
3 Aada Tiainen Polvijärven Vauhti 15,05
Erä 2:
1 Salla Rönkkö Pyhäselän Urheilijat 14,42 (-0,4)
2 Tuuli Turunen Tuupovaaran Urheilijat 14,53
Venla Hyvärinen Polvijärven Vauhti DNS
Yhdistetyt tulokset:
1 Tanja Ryynänen Lieksan Urheilijat 11,52 (-1,8)
2 Jenna Kiiskinen Joensuun Kataja 11,61 (-1,8)
3 Salla Rönkkö Pyhäselän Urheilijat 14,42 (-0,4)
4 Tuuli Turunen Tuupovaaran Urheilijat 14,53 (-0,4)
5 Aada Tiainen Polvijärven Vauhti 15,05 (-1,8)
Venla Hyvärinen Polvijärven Vauhti DNS

T11 Seiväs
1 Tanja Ryynänen Lieksan Urheilijat 180

T11 Pituus
1 Riina Kettunen Lieksan Urheilijat 397
2 Jenna Kiiskinen Joensuun Kataja 359
3 Anna-Stiina Heikkinen Outokummun Partio 335
4 Riina Hassinen Pyhäselän Urheilijat 327
5 Aada Tiainen Polvijärven Vauhti 326
6 Saana Hartikainen Pyhäselän Urheilijat 326

T11 Kiekko
1 Riina Kettunen Lieksan Urheilijat 16,60
2 Johanna Varis Pyhäselän Urheilijat 15,11
3 Tuuli Turunen Tuupovaaran Urheilijat 14,85
4 Anna-Stiina Heikkinen Outokummun Partio 11,79
Venla Hyvärinen Polvijärven Vauhti DNS

T11 Keihäs
1 Riina Kettunen Lieksan Urheilijat 18,42
2 Johanna Varis Pyhäselän Urheilijat 13,59
3 Tuuli Turunen Tuupovaaran Urheilijat 12,38
4 Salla Rönkkö Pyhäselän Urheilijat 09,44

T10 200m
1 Linnea Pekkanen Outokummun Partio 33,56
2 Petra Lappalainen Joensuun Kataja 33,78
3 Veera Kontkanen Pyhäselän Urheilijat 35,43
4 Tuuli Kinnunen Pyhäselän Urheilijat 36,96
5 Iida Hartikainen Juuan Urheilijat 39,14

T10 60m aj
1 Veera Kontkanen Pyhäselän Urheilijat 12,79 (-0,9)
2 Iida Hartikainen Juuan Urheilijat 13,51
UP Aida Vornanen Joensuun Kataja 14,38
3 Katarina Kiskonen Juuan Jänne 15,77

T10 Korkeus
1 Linnea Pekkanen Outokummun Partio 110
2 Veera Kontkanen Pyhäselän Urheilijat 105
3 Iida Hartikainen Juuan Urheilijat 095
4 Katarina Kiskonen Juuan Jänne 095
5 Venla Heikkinen Juuan Urheilijat 085
UP Hanna Toivanen Juuan Jänne 095

T10 3-Loikka
1 Petra Lappalainen Joensuun Kataja 8,00
2 Linnea Pekkanen Outokummun Partio 7,10
3 Hanna Toivanen Juuan Jänne 6,86
4 Lotta Martikainen Lieksan Urheilijat 6,46

T10 Kuula
1 Piia Pennanen Juuan Jänne 6,00
2 Venla Heikkinen Juuan Urheilijat 5,97
3 Hanna Toivanen Juuan Jänne 5,58
4 Martta Ahonen Valtimon Vasama 5,35
5 Lotta Martikainen Lieksan Urheilijat 5,32
6 Tuuli Kinnunen Pyhäselän Urheilijat 4,97
7 Milla Martikainen Lieksan Urheilijat 4,94

T10 Moukari
1 Hanna Toivanen Juuan Jänne 15,95
2 Lotta Martikainen Lieksan Urheilijat 15,71
3 Milla Martikainen Lieksan Urheilijat 13,98
4 Venla Heikkinen Juuan Urheilijat 13,04
5 Tuuli Kinnunen Pyhäselän Urheilijat 12,99

T09 200m
Erä 1:
1 Pilvi Turunen Tuupovaaran Urheilijat 42,67
2 Kiira Kiiskinen Joensuun Kataja 43,65
3 Pirita Kärkkäinen Lieksan Urheilijat 46,02
4 Helmi Kärkkäinen Lieksan Urheilijat 46,77
5 Emma Tuononen Juuan Urheilijat 47,78
Erä 2:
1 Oona Huovinen Pyhäselän Urheilijat 34,65
2 Netta-Noora Lappalainen Pyhäselän Urheilijat 35,26
3 Heta Kettunen Lieksan Urheilijat 37,76
4 Aino Pyykkö Lieksan Urheilijat 40,72
5 Siiri Hartikainen Juuan Urheilijat 41,10
Erä 3:
1 Elina Nivajärvi Joensuun Kataja 35,31
2 Karla Könönen Pyhäselän Urheilijat 36,93
3 Aida Vornanen Joensuun Kataja 37,80
4 Sini Lehikoinen Pyhäselän Urheilijat 38,83
Nicola Lindsberg Pyhäselän Urheilijat DNS
Yhdistetyt tulokset:
1 Oona Huovinen Pyhäselän Urheilijat 34,65
2 Netta-Noora Lappalainen Pyhäselän Urheilijat 35,26
3 Elina Nivajärvi Joensuun Kataja 35,31
4 Karla Könönen Pyhäselän Urheilijat 36,93
5 Heta Kettunen Lieksan Urheilijat 37,76
6 Aida Vornanen Joensuun Kataja 37,80
7 Sini Lehikoinen Pyhäselän Urheilijat 38,83
8 Aino Pyykkö Lieksan Urheilijat 40,72
9 Siiri Hartikainen Juuan Urheilijat 41,10
10 Pilvi Turunen Tuupovaaran Urheilijat 42,67
11 Kiira Kiiskinen Joensuun Kataja 43,65
12 Pirita Kärkkäinen Lieksan Urheilijat 46,02
13 Helmi Kärkkäinen Lieksan Urheilijat 46,77
14 Emma Tuononen Juuan Urheilijat 47,78
Nicola Lindsberg Pyhäselän Urheilijat DNS

T09 Korkeus
1 Netta-Noora Lappalainen Pyhäselän Urheilijat 110
2 Heta Kettunen Lieksan Urheilijat 105
2 Sini Lehikoinen Pyhäselän Urheilijat 105
4 Elina Nivajärvi Joensuun Kataja 105
5 Riina Palviainen Lieksan Urheilijat 100
6 Sanni Toivanen Juuan Jänne 090
7 Siiri Hartikainen Juuan Urheilijat 085
8 Iitu Oksman Juuan Jänne 075
8 Pirita Kärkkäinen Lieksan Urheilijat 075
10 Emma Tuononen Juuan Urheilijat 070

T09 Kuula
1 Nicola Lindsberg Pyhäselän Urheilijat 6,26
2 Netta-Noora Lappalainen Pyhäselän Urheilijat 5,73
3 Riina Palviainen Lieksan Urheilijat 5,60
4 Karla Könönen Pyhäselän Urheilijat 5,55
5 Sini Lehikoinen Pyhäselän Urheilijat 5,29
6 Oona Huovinen Pyhäselän Urheilijat 4,81
7 Aida Vornanen Joensuun Kataja 4,80
8 Sanni Toivanen Juuan Jänne 3,77
9 Pilvi Turunen Tuupovaaran Urheilijat 3,32
10 Pirita Kärkkäinen Lieksan Urheilijat 2,89
11 Aino Pyykkö Lieksan Urheilijat 2,61
12 Helmi Kärkkäinen Lieksan Urheilijat 2,56

T09 Kiekko
1 Riina Palviainen Lieksan Urheilijat 16,28
2 Karla Könönen Pyhäselän Urheilijat 12,30
3 Pilvi Turunen Tuupovaaran Urheilijat 10,23
4 Helmi Kärkkäinen Lieksan Urheilijat 8,14
5 Sanni Toivanen Juuan Jänne 7,58
Heta Kettunen Lieksan Urheilijat NM