PKO-kisojen aikataulu

PKO:n kanssa järjestettävät Leikkimieliset Lieksan Kesäkisat alkavat klo 17.30 keskuskentällä.

Ilmoittautuminen:

Ennakkoon ilmoittautuneiden nimet löytyvät kilpailupöytäkirjoista, heidän tarvitsee kisapaikalla mennä vaan suoraan lajipaikalla alla olevan aikataulun mukaisesti. Jälki-ilmoittautuminen onnistuu Keskuskentällä (kuuluttamorakennuksen edessä) klo 17.15. mennessä.

Kilpailuohjeet:

Pituushypyssä ja heitoissa on käytössä kaksi suorituspaikkaa molemmissa. Aikataulussa kerrotaan kummassa paikassa minkäkin ikäluokan kilpailu käydään.

Suorituspaikat:
Heittopaikka 1: normaali keihäänheittopaikka (nurmikentän kauempi pääty)
Heittopaikka 2: seiväshyppypaikan vieressä
Hyppypaikka 1: kuuluttamon puoleinen hyppypaikka
Hyppypaikka 2: moukarinheittopaikan puoleinen hyppypaikka

Pallonheitossa jokaisella kilpailijalla on kolme suoritusta peräkkäin ja niistä pisin mitataan.
Keihäässä kolme suoritusta.
Pituushypyssä kaksi suoritusta jokaisella.

Aikataulu:

17:35 Pojat 6v 40m
         Pojat 12v, tytöt 12v, pojat 11v, tytöt 11v, pojat 10v ja tytöt 10v pituus (paikka 1)
           Tytöt ja pojat 4v pallo (paikka 2)
17:40 Tytöt 6v 40m
           Pojat 8v ja tytöt 8v pallo (paikka 1)
17:50 Tytöt 5v 40m
17:55 Pojat 5v 40m
           Pojat 7v ja tytöt 7v pituus (paikka 1)
           Pojat 6v ja tytöt 6v pituus (paikka 2)
18:05 Tytöt 4v 40m
           Pojat 9v ja tytöt 9v keihäs (paikka 1)
18:10 Pojat 5v ja tytöt 5v pallo (paikka 2)
18:15 Pojat 4v 40m
           Pojat 8v ja tytöt 8v pituus (paikka 1)
18:25 Pojat 7v 40m
           Tytöt ja pojat 4v pituus (paikka 2)
         Pojat 12v, tytöt 12v, pojat 11v, tytöt 11v, pojat 10v ja tytöt 10v keihäs (paikka 1)
18:30 Tytöt 7v 40m
18:40 Tytöt 8v 40m
           Pojat 6v ja tytöt 6v pallo (paikka 2)
18:45 Pojat 9v ja tytöt 9v pituus (paikka 1)
           Pojat 5v ja tytöt 5v pituus (paikka 2)
           Pojat 7v ja tytöt 7v pallo (paikka 1)
18:50 Pojat 8v 40m
19:00 Pojat 11v ja pojat 12v 60m
19:05 Tytöt 10v, tytöt 11v ja tytöt 13v 60m
19:10 Pojat 10v 60m
19:15 Pojat 9v 60m
19:20 Tytöt 9v 60m